Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Nemocnice zakoupila dva nové moderní rentgeny

Oddělení zobrazovacích metod Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně má dva nové „přírůstky“ v oblasti rentgenových přístrojů. Skiaskopicko-skiagrafickou stěnu a samostatný skiagraf. Celkem za 22 milionů korun.

 Nový skiaskopicko-skiagrafický přístroj obsahuje sklopnou stěnu a komplet bez C-ramene. Oproti předchozímu staršímu přístroji je univerzálnější a umožnuje plnohodnotnou skiagrafii, což znamená, že může fungovat i jako záložní samostatný skiagraf.

„Přístroj nám umožňuje vyšetřovat pacienta v horizontální i vertikální poloze. Využití je například v gastroenterologii, urologii, intenzivní medicíně, dětském i jiných oborech,“ uvedl MUDr. Jiří Palíšek, primář Oddělení zobrazovacích metod KNTB a dodal: „Nyní instalujeme ještě další nový přístroj, to už je čistě skiagraf. Pracoviště je určeno pro nepřetržitý provoz, umožňuje kompletní spektrum skiagrafických výkonů. Bude k dispozici zejména pracovištím urgentního příjmu a navazujícím ambulancím, nejčastěji se na něm vyšetřují pacienti traumatologie, ortopedie, interního urgentního příjmu a podobně. Přístroj představuje moderní standard v radiodiagnostice a je šetrnější pro pacienty, protože optimalizuje dávky ionizujícího záření.“

Oba přístroje značky Siemens jsou plnohodnotnou náhradou starších zařízení. „Snažíme se vybavení naší nemocnice neustále modernizovat, abychom mohli pacientům nabídnout co nejkvalitnější vyšetření. Daří se nám k tomu využívat dotační projekty, tyto dva moderní rentgeny jsme pořídili za necelých 22 milionů korun prostřednictvím fondů Evropské unie,“ dodal ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a předseda představenstva Ing. Jan Hrdý.

primář Jiří Palíšek u nového skiagrafu

primář MUDr. Jiří Palíšek u nového skiagrafu
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky