Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nemocnice ve Zlíně se dnes rozzářila symboly dobra a energie v rámci akce Světlo lékařům

24.11.2020

Budova číslo 26 v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se dnes v podvečer rozzářila symboly srdce a baterky. Největší zdravotnické zařízení v regionu se tak připojilo k celorepublikové akci „Světlo lékařům“, jejímž smyslem je podpořit zdravotníky, pečovatele v domovech pro seniory a dobrovolníky v nelehkém boji s onemocněním covid-19.
 
„Srdce vyjadřuje dobro, baterka představuje energii, obojí lidé pečující o covid pozitivní pacienty nyní potřebují ve značné míře,“ vysvětlují význam symbolů organizátoři projektu z Asociace společenské odpovědnosti, iniciativy Energie lékařům a společnosti Visualove. 
 
Budova 26 zlínské nemocnice se rozsvítila v úterý krátce před 17. hodinou a zářila až do 21. hodiny. Dobře viditelná byla díky tomu například z Bartošovy čtvrti, Lesní čtvrti nebo ze samotného Havlíčkova nábřeží. „Jde o hezké gesto a upozornění veřejnosti, že nad pandemií onemocnění covid-19 ještě zdaleka nemáme vyhráno. Je stále potřeba dodržovat nařízená epidemiologická nařízení, být k sobě navzájem ohleduplní,“ upozornil Radomír Maráček, předseda představenstva Krajské nemocnice Tomáše Bati.

Kromě Zlína dnes „Světlo lékařům“ svítilo také ve Fakultní nemocnici Brno - Bohunice, v dalších dnech se připojí také nemocnice v jiných krajských městech, například v Olomouci, Ostravě nebo Jihlavě. Projekt se poté uzavře 1. prosince v Praze. Více informací lze nalézt na odkazu www.svetlolekarum.cz.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn