Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nemocnice ve Zlíně rozšiřuje od příštího týdne kapacity termínů pro objednání na antigenní testy

5.3.2021

Zvýšený zájem veřejnosti o antigenní testy na možnou přítomnost onemocnění covid-19 registruje v posledních dvou týdnech Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Z tohoto důvodu rozšiřuje od pondělí 8. března kapacity objednávkového systému. Zdravotníci v odběrovém stanu dosud provedli více než 1200 antigenních testů týdně, nově by to mohlo být až 1800 testů za týden. 

„Na antigenní testy byly nyní volné termíny za deset až čtrnáct dnů, naše kapacity vzhledem k rostoucímu zájmu přestaly stačit, proto jsme se rozhodli je od příštího týdne rozšířit. Antigenní testy se dosud dělaly v pondělí a pátek od 7 do 19 hodin, a od úterý do čtvrtku od 7 do 15 hodin. Od pondělí dvanáctihodinovou provozní dobu rozšíříme na všechny pracovní dny a přidáme i termíny na víkend, a to v sobotu i v neděli od 8 do 15 hodin,“ informovala Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče ve zlínské nemocnici. 

Do odběrového stanu zlínské nemocnice přichází týdně okolo tří tisíc osob, přičemž tři pětiny zájemců míří na PCR testy. Nabídka termínů na webu www.kntb.cz/odberove-misto pro odběry tohoto typu je v současné době dostačující. Lidé, kteří potřebují PCR test, mohou přijít k odběru prakticky okamžitě.


 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn