Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

NEMOCNICE OBHÁJILA STATUT SPECIALIZOVANÉHO CENTRA PRO LÉČBU PACIENTŮ S ONEMOCNĚNÍM SRDCE A CÉV

Centrum vysoce specializované kardiovaskulární péče Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně obhájilo v akreditačním řízení Ministerstva zdravotnictví ČR svůj statut. Znamená to, že pacienti s onemocněním srdce a cév ze Zlínského kraje budou mít i v dalších pěti letech k dispozici špičkovou péči. Zlínské pracoviště je součástí sítě specializovaných center, kterých jsou v České republice dvě desítky. Odborníci se v nich zaměřují na nejmodernější postupy v diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění, k nimž patří například implantace kardiostimulátorů nebo zprůchodnění zúžených srdečních tepen.  

„Obhájit statut centra vysoce specializované kardiovaskulární péče nebylo nic jednoduchého, museli jsme doložit celou řadu údajů. Samotný proces akreditace probíhal od prosince loňského roku. Za výsledek jsme opravdu rádi a přijali jsme ho s radostí v srdci,“ prohlásil Zdeněk Coufal, primář kardiologického oddělení a vedoucí lékař kardiovaskulárního centra nemocnice ve Zlíně.

Ve svém rozhodnutí o udělení akreditace ministerstvo zdravotnictví mimo jiné konstatovalo, že centrum vysoce specializované kardiovaskulární péče zlínské nemocnice splňuje požadavky na technické a věcné vybavení zdravotnického zařízení, v němž má být vysoce specializovaná kardiovaskulární péče poskytována, rovněž na personální zabezpečení této péče. Statut centra vysoce specializované kardiovaskulární péče udělilo zlínskému pracovišti do konce roku 2025, kdy jej bude muset znovu obhajovat.

Centrum vysoce specializované kardiovaskulární péče Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně vzniklo v roce 2010. Zahrnuje kardiologické oddělení, angiologickou ambulanci interního oddělení, cévní chirurgii v rámci chirurgického oddělení a pracoviště intervenční radiologie v rámci oddělení zobrazovacích metod. Každý rok se zde uskuteční kolem tří tisíc výkonů a vyšetření. Jen v loňském roce to bylo bezmála 450 implantací kardiostimulátorů a defibrilátorů, 2000 srdečních katetrizací nebo 800 koronárních intervencí.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky