Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

NEMOCNICE MAJÍ ANTIGENNÍ TESTY PŘIPRAVENY, UČITELÉ SE K NIM MOHOU ZAČÍT OBJEDNÁVAT

Se zahájením testování na onemocnění covid-19 pomocí takzvaných antigenních testů počítají od prvního prosincového pátku všechny čtyři nemocnice Zlínského kraje. V prvních dvou týdnech budou podle pokynu Ministerstva zdravotnictví ČR testováni pouze učitelé, od 18. prosince pak i další zájemci z řad veřejnosti. Všechna odběrová místa nadále provádějí také PCR testy u lidí odeslaných k odběru praktickým lékařem nebo epidemiologem a také u samoplátců.

„Jsme připraveni začít naše kantory testovat v rámci celostátních opatření nařízených vládou,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který je zároveň předsedou krajského krizového štábu. 

„Podle informací, které máme k dispozici, se testování ve Zlínském kraji týká více než jedenácti tisíc učitelů. Přesný počet zájemců ještě prověřuje Odbor školství krajského úřadu,“ řekla náměstkyně pro zdravotnictví Olga Sehnalová.

Jak uvedl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, vše potřebné je k zahájení testování připraveno. „Zásoby testů jsme v dostatečném množství nakoupili a vyčlenili jsme v každé nemocnici kapacity právě pro tento typ testování. Zájemci z řad učitelů se tedy mohou začít objednávat,“ informoval předseda. V příštích čtrnácti dnech se pedagogičtí pracovníci před antigenním testem budou prokazovat potvrzením školy. „Nejdéle do třiceti minut se pak přímo na odběrovém místě dozví výsledek testu. V případě negativity vydáme potvrzení, bude-li test pozitivní, budou jednotlivé nemocnice postupovat dle algoritmů ministerstva zdravotnictví a v souladu se svými nastavenými postupy,“ doplnil Radomír Maráček.

Například v Uherskohradišťské nemocnici počítají s antigenním testováním učitelů v sobotu, v neděli a v úterý vždy v době od 11.30 do 15.30 hodin na stávajícím odběrovém místě. Ve Vsetínské nemocnici umístili antigenní odběrové centrum do 2. poschodí pavilonu K a testovat tam budou vždy v úterý a ve středu od 11.00 do 15.00 hodin a v pátek od 7.30 do 11.30 hodin. V Kroměřížské nemocnici nabídnou pedagogům časy od pondělí do pátku od 12 do 15 hodin na testovacím místě v zadním traktu budovy F. Ve zlínské nemocnici se antigenní testy budou provádět v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 13 do 17 hodin v odběrovém stanu. Další informace včetně odkazů na rezervační systém pro objednání k antigenním testům lze nalézt na webových stránkách jmenovaných nemocnic - Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (www.kntb.cz/odberove-misto), Uherskohradišťská nemocnice (www.nemuh.cz/doc/aktualni-opatreni#vysetreni), Vsetínská nemocnice (www.nemocnice-vs.cz/testy-pro-pedagogy) a Kroměřížská nemocnice (www.nem-km.cz/covid-19-odbery-infolinka-737-859-933-po-pa-8-15).
 
Lidé směřující do nemocnic na odběry vzorků pro PCR testy na covid-19 se dosud nemuseli předem objednávat pouze v Kroměřížské nemocnici na obou tamních odběrových místech a ve zlínské nemocnici nebylo objednání nutné pro návštěvu odběrového stanu. Na všech dalších odběrových místech bylo objednání předem nezbytné. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně teď zavádí v souvislosti se spuštěním antigenního testování nově objednávkový systém na všechny typy testů, tedy i na stávající odběry pro laboratorní PCR testování. Od pátku 4. prosince 2020 začíná platit rezervační systém, který je dostupný na webových stánkách nemocnice na odkazu www.kntb.cz/odberove-misto. Od 18. prosince si zde budou moci rezervovat termín pro testování i zájemci z řad veřejnosti.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky