Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

NEDOKLUBKO PŘIVEZLO DO ZLÍNSKÉ NEMOCNICE DÁRKY PRO PŘEDČASNĚ NAROZENÉ DĚTI

Oblečení, háčkované chobotničky, časopisy… Organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených a nezralých dětí, přivezla do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) spoustu dárků.
„Snažíme se vždy darovat to, co nejen potěší, ale také pomůže. Proto zajišťujeme oblečení pro miminka, háčkované chobotničky, jejichž chapadélka připomínají nedonošeným dětem pupeční šňůru jejich maminky a pokud je mají v ruce, netahají za zavedenou sondu či hadičky. Pomáháme také různými speciálními pomůckami a řadou dalších věcí. Se zlínskou nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě a velmi oceňujeme, s jakou péčí se o předčasně narozené a nezralé děti starají,“ prohlásila za organizaci Nedoklubko Radka Divoká. „Velmi si vážíme toho, co pro nás Nedoklubko dělá. Jejich pomoc možná není tak vidět jako naše práce, ale je nesmírně potřebná,“ konstatoval Jozef Macko, primář novorozeneckého oddělení zlínské nemocnice.
KNTB je jedním z dvanácti perinatologických center v České republice, která poskytují specializovanou péči v případech rizikových těhotenství, včetně intenzivní péče o novorozence. Každoročně se zde narodí okolo 60 až 70 dětí s porodní hmotností do 1,5 kilogramu. Jde nejen o nezralé děti narozené od čtyřiadvacátého týdne těhotenství, ale také děti se ztíženou poporodní adaptací, děti nemocné, s vrozenými vývojovými vadami.
Dlouhodobé statistiky ukazují, že předčasně se narodí každé desáté dítě. Na tento fakt upozorňuje i Světový den předčasně narozených dětí, který si Česká republika letos připomene 17. listopadu. K oslavám se připojí i Zlín, jehož radnice bude 16. listopadu purpurově osvětlena.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky