Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nedoklubko přivezlo do zlínské nemocnice dárky pro předčasně narozené děti

11.11.2021

Oblečení, háčkované chobotničky, časopisy… Organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených a nezralých dětí, přivezla do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) spoustu dárků.
„Snažíme se vždy darovat to, co nejen potěší, ale také pomůže. Proto zajišťujeme oblečení pro miminka, háčkované chobotničky, jejichž chapadélka připomínají nedonošeným dětem pupeční šňůru jejich maminky a pokud je mají v ruce, netahají za zavedenou sondu či hadičky. Pomáháme také různými speciálními pomůckami a řadou dalších věcí. Se zlínskou nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě a velmi oceňujeme, s jakou péčí se o předčasně narozené a nezralé děti starají,“ prohlásila za organizaci Nedoklubko Radka Divoká. „Velmi si vážíme toho, co pro nás Nedoklubko dělá. Jejich pomoc možná není tak vidět jako naše práce, ale je nesmírně potřebná,“ konstatoval Jozef Macko, primář novorozeneckého oddělení zlínské nemocnice.
KNTB je jedním z dvanácti perinatologických center v České republice, která poskytují specializovanou péči v případech rizikových těhotenství, včetně intenzivní péče o novorozence. Každoročně se zde narodí okolo 60 až 70 dětí s porodní hmotností do 1,5 kilogramu. Jde nejen o nezralé děti narozené od čtyřiadvacátého týdne těhotenství, ale také děti se ztíženou poporodní adaptací, děti nemocné, s vrozenými vývojovými vadami.
Dlouhodobé statistiky ukazují, že předčasně se narodí každé desáté dítě. Na tento fakt upozorňuje i Světový den předčasně narozených dětí, který si Česká republika letos připomene 17. listopadu. K oslavám se připojí i Zlín, jehož radnice bude 16. listopadu purpurově osvětlena.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn