Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

NADACE KŘIŽOVATKA DAROVALA NOVOROZENECKÉMU ODDĚLENÍ ZLÍNSKÉ NEMOCNICE 27 MONITORŮ DECHU

Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně dostalo darem od Nadace Křižovatka 27 monitorů dechu. Nové přístroje postupně nahradí starší, které jsou na konci své životnosti.
 
„Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme organizace a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh, třeba z jejich vlastního rodičovství či setkání se Syndromem náhlého úmrtí kojenců. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v 70 nemocnicích v celé České republice“, vysvětlila Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace Křižovatka. „Dlouholeté spolupráce s Nadací Křižovatka si velmi vážíme. Monitory dechu jsou důležité přístroje a je jen dobře, že jich máme stále k dispozici dostatek,“ prohlásila Simona Vyoralová, vrchní sestra Novorozeneckého oddělení zlínské nemocnice.
 
Nové monitory dechu představují dar v hodnotě 54 000 korun. Nadaci Křižovatka se je podařilo pořídit díky vstřícnosti společností E2E Partner, Continental Barum, Trelleborg Wheel Systems Czech Republic, Teplárna Otrokovice a Local Energies, které zakoupení přístrojů sponzorovaly.
 
Monitory dechu se vkládají do postýlek pro miminka. Pokud u nich dojde k zástavě dechu, přístroj okamžitě zvukovým znamením na tuto skutečnost upozorní, takže dítěti může být včas poskytnuta první pomoc. Kromě zástavy dechu hlídá také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu. „Monitory dechu používáme především na našem oddělení, v případě zájmu je ale také půjčujeme rodičům, když odchází z porodnice se svým dítětem domů,“ sdělila Simona Vyoralová.

Nadace Křižovatka se jako jediná organizace tohoto druhu v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o Syndromu náhlého úmrtí kojenců a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Za 25 let své existence se jí podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení tuzemských nemocnic více než 9 500 monitory dechu v celkové hodnotě cca 36 milionů korun. Činnost Nadace Křižovatka může kdokoliv podpořit libovolnou částkou, kterou zašle na číslo jejího účtu: Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank), nebo přímo na účet projektu zaměřeného na nákup monitorů dechu: Konto veřejné sbírky „Maminko, dýchám“: 4010040100/6800 (Sberbank CZ). 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky