Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

MŠ Baťovka sklízí jen slova chvály

1.10.2021

Jen slova chvály. Taková jsou hodnocení firemní mateřské školy Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB) po měsíci od zahájení provozu. Líbí se třináctihodinová otevírací doba platná i pro víkendy a svátky, výukové programy a také samotné prostředí a vybavení. Dnes se MŠ Baťovka oficiálně představila i zástupcům Zlínského kraje a dalším pozvaným hostům.
„Firemní školka je určitě výborný počin. Je poznat, že se v ní dětem líbí. Za její velkou přednost považuji nastavení provozu tak, aby vyhovoval zdravotníkům a ti se mohli s vědomím, že je o jejich ratolesti dobře postaráno, naplno věnovat své náročné profesi,“ prohlásil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. „Naší dlouhodobou snahou je zlepšovat pracovní podmínky pro zaměstnance a školka je jedním z konkrétních počinů. Jsme rádi, že na ni dostáváme příznivé ohlasy,“ konstatoval Michal Filip, předseda představenstva KNTB.
Projekt MŠ Baťovka se podařilo zrealizovat v „rekordním“ čase, a to jak z hlediska přípravy, tak samotné stavby. Ta byla zahájena v únoru letošního roku, zkolaudovat se ji podařilo v srpnu, takže 1. září mohla přivítat děti. Tím vůbec prvním byla tříletá Barborka Chalupová, jejíž maminka pracuje v KNTB na kardiologii. „Od zahájení provozu nám počet dětí stoupá. V současné době jich zde máme osmatřicet a stále registrujeme další zájem o umístění,“ uvedla Jiřina Kovářová, ředitelka školky.
MŠ Baťovka je v současnosti nejmodernější školkou ve Zlíně. Tvoří ji dvě třídy, maximální kapacita každé z nich je 28 míst. Nabízí vzdušné a prostorné prostředí, díky velkým proskleným plochám je v ní dostatek přirozeného světla. Disponuje moderním vybavením a zkušeným personálem. Ve výuce a volnočasových aktivitách školka plně využívá možností svého zřizovatele, takže má pro děti připravená mimo jiné i zdravotnická témata, například informace o lidském tělu nebo o základech péče o zdraví.
Postavit firemní školku se KNTB podařilo i díky dotaci ve výši 38 milionů korun, kterou poskytlo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Více informací, včetně podmínek pro přijetí dětí do předškolní výuky v tomto zařízení, lze nalézt na odkazu https://www.kntb.cz/materska-skola-kntb.  

MŠ Baťovka jer slavnostně otevřená


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn