KNTB logo

Movember v KNTB cílí na muže a prevenci

Movember v KNTB cílí na muže a prevenci

Už se stalo téměř tradicí, že listopad je v rámci osvěty věnovaný nejčastějším nádorovým onemocněním v mužské populaci – rakovině prostaty a varlat. Kníry zdobící mužské tváře jsou symbolem akce Movember, jejímž hlavním cílem je prevence těchto závažných onemocnění.

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně mohou po celý listopad přijít muži na bezplatné preventivní vyšetření na urologii bez doporučení praktika. Stačí pouze zavolat po 9. hodině na telefon 577 552 858 a domluvit se na konkrétním termínu. Příchozím bude odebráno malé množství krve a moči, zájemci mohou také podstoupit komplexní vyšetření urologem. V případě podezřelých nálezů budou zdravotníci pacienty telefonicky kontaktovat ohledně dalšího postupu.

„Muži by se obecně měli začít aktivně zajímat o kondici své prostaty po 50. roku věku. Pokud ale v přímé pokrevní linii měl někdo rakovinu prostaty, jedná se o rizikový faktor a doba se posunuje už do 45 let. Výskyt rakoviny prostaty stoupá s věkem. Rakovina varlat se nejčastěji vyskytuje u mladistvých mužů ve věku 20 až 40 let,“ vysvětlil primář Urologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Martin Kučera.

Nejvyšší výskyt rakoviny prostaty v České republice je právě ve Zlínském kraji, kde na 100 tisíc obyvatel připadá 172 onemocnění. „V naší krajské nemocnici ročně sdělíme diagnózu rakoviny prostaty 150 až 200 mužům, v celém kraji pak kolem 500 mužům. U rakoviny varlat je počet pacientů výrazně nižší, a to asi 10 až 15 v KNTB, ve Zlínském kraji zhruba 35.

I u rakoviny prostaty a varlat platí, že nejdůležitější je zdravý životní styl a preventivní vyšetření, která dokáží onemocnění včas odhalit a léčit. Do akce Movember se v Krajské nemocnici T. Bati zapojili ve středu 9. listopadu také dobrovolní hasiči ze Zlína Kostelce, kteří na urologii podstoupili komplexní preventivní vyšetření.

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.