Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Mladá internistka z KNTB obdržela prestižní ocenění

Lékařka Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Babeta Čápková získala první cenu na celosvětovém kurzu internistů MIRCIM (McMaster International Review Course in Internal Medicine) s přednáškou o mimořádně vzácném průběhu otravy hořkou cuketou.  

Soutěž prezentací zajímavých klinických případů, tzv. kazuistika, je tradiční součástí mezinárodního kurzu interní medicíny MIRCIM, který se konal v polském Krakově. „Kazuistika naší mladé lékařky Babety Čápkové byla vybrána Českou internistickou společností, aby spolu s dalšími šesti účastníky reprezentovala Českou republiku na mezinárodním kurzu interní medicíny.  Vybrali jsme vzácný případ otravy tzv. kukurbitaciny, které může obsahovat hořce chutnající cuketa. Celosvětově je popsáno jen několik desítek takových případů. Vzhledem k mimořádnosti typu otravy šlo o diagnostický oříšek i pro lékaře naší intenzívní péče. Chtěli jsme se proto s ostatními kolegy podělit o tuto zkušenost. První místo, které paní doktorce odborná porota udělila, je velkým oceněním naší práce. Jsem na kolegyni opravdu pyšný,“ řekl primář Interního oddělení KNTB MUDr. Vladimír Kojecký, Ph.D.

„Prezentace byla skvělou zkušeností, příběh o otravě cuketou zaujal spoustu kolegů, několik účastníků konference za mnou dokonce přišlo s podezřením, že lehkou formu otravy kukurbitaciny prodělali, nebo své příbuzenstvo varovali, ať nejí hořké cukety. A to bylo vlastně účelem kazuistiky, zvýšit povědomí o tomto druhu intoxikace,“ uvedla MUDr. Babeta Čápková, lékařka Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Na akci bylo předneseno účastníky z celého světa celkem 90 klinických případů. Dvacet z nich vybrala odborná porota k ústní prezentaci. V závěrečném hlasování pak odborná porota udělila první cenu právě Babetě Čápkové. Zbylých 70 případů představili autoři formou posterů. „Třídenní konference byla nabitá zajímavými přednáškami a řadou vynikajících řečníků, kteří jsou světově uznávanými odborníky ve svých oborech. Spolu s velkým zážitkem ze soutěže jsem si odvezla také spoustu nových vědomostí,“ dodala interní lékařka Babeta Čápková.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky