Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZAKÁZALO PŘÍTOMNOST OTCŮ A DALŠÍCH DOPROVÁZEJÍCÍCH OSOB U PORODU

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo 18. března 2020 Mimořádné opatření, v něm mimo jiné zakazuje přítomnost otců a dalších doprovázejících osob při porodech. Jde o další z opatření, které mají přispět k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem. Nemocnice zřizované Zlínským krajem obsah Mimořádného opatření s okamžitou platností zavádí do praxe.

Zákaz přítomnosti otců při porodu vydala 12. března letošního roku Krajská hygienická stanice Zlínského kraje. O den později rozhodnutí zmírnila a připustila doprovod otce či jiných osob u porodu, pokud nebyly v posledních 14 dnech před porodem v zemi s vysokým rizikem přenosu nákazy. Nynější Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR opět přineslo zákaz v nejpřísnější podobě. „Pro každého rodiče je příchod dítěte na svět velmi důležitým a citlivým okamžikem. Je nám proto velmi líto, že musíme znovu vyloučit přítomnost otců i dalších doprovázejících osob u samotného porodu. Na druhou stranu je nutné si stále uvědomovat, že situace u nás a v Evropě je velmi vážná a je potřeba přijímat mimořádná opatření,“ konstatoval Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

V nemocnicích ve Zlíně, Vsetíně, Uherském Hradišti a Kroměříži nyní platí plošný zákaz návštěv. Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 18. března tento zákaz upravuje ve smyslu, že zákaz se nevztahuje na návštěvy nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností, a pacienty v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky