Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

MAREK ŠIKULA: V BOJI S ONKOLOGICKÝM ONEMOCNĚNÍM NEBUDE NIKDY DOST PENĚZ

Díky projektu Pomáháme onkologii se podařilo zajistit pro Komplexní onkologické centrum zlínské nemocnice částku téměř dva miliony korun. Tyto peníze umožnily zrealizovat řadu záměrů, všechny pomohly vylepšit podmínky pro léčbu pacientů. Jak vlastně projekt vznikl? Proč pomáhá právě onkologii a čím zaujal herce Oldřicha Navrátila? A kdy budou letos BUNDY ZELENÝ? V rozhovoru prozradil Marek Šikula, zakladatel projektu Pomáháme onkologii.

 
Jak tedy vznikl nápad zrealizovat projekt Pomáháme onkologii? A proč pomáháte právě Komplexnímu onkologickému centru zlínské nemocnice?
Projekt vznikl v roce 2015, ve společnosti Jiří Křístek - OFSITO s.r.o., jako jedna z aktivit v rámci společenské odpovědnosti firem. Po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli pro oblast onkologie, neboť v boji s tímto onemocněním nebude nikdy dost peněz. Vzhledem k tomu, že otázka onkologie je docela velké tabu, chtěli jsme toto téma dostat do většího podvědomí lidí. Cílem projektu je získávat finanční prostředky na zvýšení komfortu při léčení onkologických pacientů. Díky tomu, že společnost OFSITO podniká ve Zlínském kraji, byla volba jasná. Do budoucna bychom chtěli do projektu vtáhnout co nejvíce Zlíňanů, ať už z řad firem či běžných občanů.
 
Jaký je vlastně princip, na kterém funguje projekt? Jak jej lze podpořit?
V prvé řadě je nutno zdůraznit, že se nejedná o neziskovou organizaci či nadační společnost. Jde o projekt, který je registrovaný na finančním úřadu, ale je stoprocentně beznákladový, to znamená, že všechny získané finanční prostředky jsou v plné výši převedeny na charitativní účely. Peníze získáváme několika způsoby. Jednou ze základních myšlenek byla výroba takzvaných Náramků přátelství, které si mohou lidé kupovat a darovat je dále, čímž vyjadřují souhlas s tímto projektem a zároveň z každého náramku odchází 50 korun na účet onkologie. Náramky jsou vyráběny v mnoha barvách a modifikacích a lze si je objednat na stránkách www.pomahameonkologii.cz, nebo se prodávají na různých akcích, které organizujeme. Kromě prodeje náramků získáváme nemalé finance i z prodeje mnoha dalších produktů, jako například tyčinky Návykovky, víno, pexesa, diáře a jiné. Další možností je přímý finanční dar, na který dárce dostává darovací smlouvu přímo od zlínské nemocnice. V neposlední řadě lze projekt podpořit na transparentním účtu č. 115-3387820217/0100 zřízeného u KB Zlín.
 
Jakou celkovou částku se již podařilo pro Komplexní onkologické centrum zajistit? Co se za tyto peníze podařilo pořídit?
Za celou dobu fungování projektu se podařila zajistit částka téměř 2 miliony korun. Jedním z prvních nákupů byl přístroj SITE RITE 8. Jedná se o přenosné zařízení k 2D ultrazvukovému snímkování v reálném čase. Jde o nepostradatelnou pomůcku k vyhledávání vhodného cévního přístupu u pacientů se žilními problémy plánovaných k zavedení PICC systému v rámci léčebného programu. Dalším příspěvkem bylo vybavení nejprve první a posléze i druhé aplikační místnosti moderními křesly a lehátky. Postupem času jsme vybavili nábytkem další stacionář a celou ambulantní čekárnu pohodlnými křesly. 
 
Jak probíhá výběr toho, co se za peníze získané díky projektu pořídí? 
Vybavení a další dary vždy konzultujeme s vedením Komplexního onkologického centra.
 
Součástí projektu Pomáhejme onkologii je i řada akcí, například country festival BUNDY ZELENÝ, který se letos uskuteční koncem července. Co nabídne? Kde se dají na něj koupit vstupenky?
Pravidelný country festival BUNDY ZELENÝ je jednou z velmi důležitých akcí, které pořádáme na podporu onkologie. Letošní, již III. ročník, se uskuteční ve dnech 30. a 31. července v Zádveřicích u Zlína a všichni se mohou těšit na opravdové pecky. Zazpívá například skupina Bokomara s Petrou Černockou, Honza Vančura se skupinou Plavci, Pavel Dobeš a další. Zlatým hřebem bude vystoupení Františka Nedvěda. Celý program lze najít na stránkách www.bundyzeleny.cz. Vstupenky lze koupit také na internetových stránkách, kde jsou také vypsány další předprodejová místa. Kapacita areálu je cca 1000 míst, takže neváhejte.
 
Ambasadorem projektu Pomáhejme onkologii je oblíbený herec Oldřich Navrátil. Jak se rodila spolupráce s ním?
Hledali jsme člověka důvěryhodného a také zároveň veřejně známého. Nakonec padla volba na pana Oldřicha Navrátila. Jakmile jsme mu vysvětlili, o co v projektu jde, tak neváhal a dohodli jsme se na spolupráci. Pokud mu to čas dovolí, tak se některých akcí účastní s námi.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky