Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

MANŽELÉ, KTERÝM JE PŘES OSMDESÁT LET, OČKOVÁNÍ DOPORUČUJÍ A CHVÁLÍ VSTŘÍCNOST ZDRAVOTNÍKŮ

Paní Svatoslava Bravencová ze Zlína má 83 let, její manžel Miroslav dokonce o pět více. Když se dozvěděli o možnosti nechat se očkovat proti onemocnění covid-19, vůbec se nerozmýšleli. Před pár dny dostali v Krajské nemocnici Tomáše Bati už druhou dávku vakcíny a jsou tak před aktuálně nejobávanější chorobě současnosti chráněni. 

„Za naočkovaní jsme opravdu rádi. A jsme velmi vděční za milý přístup zdravotníků. Máme oba problémy s pohyblivostí, ale vyšli nám maximálně vstříc a vše jsme tak bez obtíží zvládli,“ svěřila se Svatoslava Bravencová. „Organizace a průběh očkování předčily naše očekávání. Za vše moc děkujeme,“ připojil se její manžel.

Aby je čekala co nejkratší cesta pěšky, povolili zdravotníci vozidlu s oběma seniory přijet až ke dveřím vchodu do očkovací ambulance v budově 20. A nápomocni jim byli i nadále, po celou dobu jejich pobytu ve zlínské nemocnici. „Od začátku do konce všechno probíhalo bez čekání, zdravotnický personál byl milý a ochotný. Opravdu jsme šťastní za to, že očkování proběhlo hladce,“ poděkovala zdravotníkům Svatoslava Bravencová.

Nadstandartní jednání se seniory, kteří podstupují očkování, není v krajské nemocnici ničím výjimečným. Zdravotníci se snaží vycházet vstříc každému, kdo potřebuje individuální přístup. „Jsme si vědomi toho, že mnoho lidí má různá omezení. Každé z nich se snažíme řešit, samozřejmě v rámci našich možností. Chceme, aby byl celý proces očkování pro každého občana plynulý a co nejméně zatěžující. Za to patří velký dík personálu v našem očkovacím centru,“ sdělil Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu, který má očkování proti onemocnění covid-19 ve zlínské nemocnici na starosti. 

Dodal, že individuální přístup přitom není překážkou ve snaze naočkovat co nejvíce zájemců. Počet aplikovaných vakcín tak kontinuálně roste, aktuálně se v krajské nemocnici podaří naočkovat přes 400 lidí denně. K dnešku je v kategorii seniorů 80+ k očkování ve zlínské nemocnici zaregistrovaný jediný zájemce, v kategorii 70+ je to 1035 zájemců.

Manželé Bravencovi se shodují v tom, že očkování je potřeba a může pomoci ochránit řadu životů. A všem nerozhodnutým občanům vzkazují, že se nemusí ničeho obávat. „Vakcína nám nezpůsobila sebemenší zdravotní potíže. Díky skvělému přístupu zdravotníků ve zlínské nemocnici očkování zvládne opravdu každý,“ vzkazují.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky