Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Manželé, kterým je přes osmdesát let, očkování doporučují a chválí vstřícnost zdravotníků

19.3.2021

Paní Svatoslava Bravencová ze Zlína má 83 let, její manžel Miroslav dokonce o pět více. Když se dozvěděli o možnosti nechat se očkovat proti onemocnění covid-19, vůbec se nerozmýšleli. Před pár dny dostali v Krajské nemocnici Tomáše Bati už druhou dávku vakcíny a jsou tak před aktuálně nejobávanější chorobě současnosti chráněni. 

„Za naočkovaní jsme opravdu rádi. A jsme velmi vděční za milý přístup zdravotníků. Máme oba problémy s pohyblivostí, ale vyšli nám maximálně vstříc a vše jsme tak bez obtíží zvládli,“ svěřila se Svatoslava Bravencová. „Organizace a průběh očkování předčily naše očekávání. Za vše moc děkujeme,“ připojil se její manžel.

Aby je čekala co nejkratší cesta pěšky, povolili zdravotníci vozidlu s oběma seniory přijet až ke dveřím vchodu do očkovací ambulance v budově 20. A nápomocni jim byli i nadále, po celou dobu jejich pobytu ve zlínské nemocnici. „Od začátku do konce všechno probíhalo bez čekání, zdravotnický personál byl milý a ochotný. Opravdu jsme šťastní za to, že očkování proběhlo hladce,“ poděkovala zdravotníkům Svatoslava Bravencová.

Nadstandartní jednání se seniory, kteří podstupují očkování, není v krajské nemocnici ničím výjimečným. Zdravotníci se snaží vycházet vstříc každému, kdo potřebuje individuální přístup. „Jsme si vědomi toho, že mnoho lidí má různá omezení. Každé z nich se snažíme řešit, samozřejmě v rámci našich možností. Chceme, aby byl celý proces očkování pro každého občana plynulý a co nejméně zatěžující. Za to patří velký dík personálu v našem očkovacím centru,“ sdělil Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu, který má očkování proti onemocnění covid-19 ve zlínské nemocnici na starosti. 

Dodal, že individuální přístup přitom není překážkou ve snaze naočkovat co nejvíce zájemců. Počet aplikovaných vakcín tak kontinuálně roste, aktuálně se v krajské nemocnici podaří naočkovat přes 400 lidí denně. K dnešku je v kategorii seniorů 80+ k očkování ve zlínské nemocnici zaregistrovaný jediný zájemce, v kategorii 70+ je to 1035 zájemců.

Manželé Bravencovi se shodují v tom, že očkování je potřeba a může pomoci ochránit řadu životů. A všem nerozhodnutým občanům vzkazují, že se nemusí ničeho obávat. „Vakcína nám nezpůsobila sebemenší zdravotní potíže. Díky skvělému přístupu zdravotníků ve zlínské nemocnici očkování zvládne opravdu každý,“ vzkazují.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn