Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

MÁME NEDOSTATEK ZÁSOB KRVE, STAVTE SE, VYZÝVÁ ZLÍNSKÁ NEMOCNICE DÁRCE KRVE

Pociťujeme nedostatek zásob krve, upozorňuje Hematologicko-transfuzní oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Dárce krve proto prosí, aby si naplánovali termín návštěvy v rezervačním systému prostřednictvím odkazu https://darci.bnzlin.cz - a to i v návaznosti na své letní dovolené nebo očkování proti onemocnění covid-19 – a pomohli tak nepříznivou situaci překonat. 

„Nízké stavy zásob krve máme prakticky u všech skupin. Hlavními důvody jsou zvýšená operativa, která se snaží dohnat skluz způsobený pandemií onemocnění covid-19, dovolené, na které odjela i řada našich pravidelných dárců, vliv má i očkování proti onemocnění způsobeném novým typem koronaviru, po kterém nelze darovat krev po dobu jednoho měsíce. Nedostatek krve pociťujeme i přesto, že nám dárci zachovávají přízeň a nezaznamenali jsme propad v jejich počtu ve srovnání s předchozími měsíci či stejném období v minulém roce. Budeme ale rádi, pokud ti z našich dárců, kteří k nám nyní mohou přijít, tuto možnost zvážili a co nejdříve k nám přišli. Děkujeme za to a těšíme se na ně,“ vzkázala Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfúzního oddělení zlínské nemocnice (HTO).
Darovat krev v „Baťovce“ je možné každý pracovní den v čase od 6 do 9 hodin, HTO se nachází v budově číslo 9, v blízkosti parkoviště u budovy číslo 21. Před návštěvou je nutné si zaregistrovat v rezervačním systému konkrétní termín návštěvy, bez něj není možné zájemce k odběru přijmout. „V případě potíží s rezervací jsme připravení pomoci, stačí nám zavolat na telefonní číslo 577 552 223 v každý pracovní den od 8 do 14 hodin,“ sdělila Vladimíra Jílková, vrchní sestra zlínského HTO.
Hematologicko-transfúzní oddělení „baťovky“ má ve svém registru více než pět tisíc aktivních dárců krve a jejich počet se rok od roku zvyšuje, stejně jako počet uskutečněných odběrů. Rekordním byl v tomto ohledu rok 2020, kdy se podařilo uskutečnit 13 015 odběrů krve, o 1 607 více než v dosud rekordním roce 2019.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky