Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Lékaři z interny a urgentu KNTB uspořádali workshop pro mediky

Workshop nazvaný „POCUS“ (tedy Point-Of-Care-UltraSound, česky Ultrazvuk u lůžka pacienta) byl zaměřen na použití ultrazvuku v každodenním provozu v rámci péče o pacienta. Zúčastnilo se ho 15 mediků, konkrétně studentů posledních ročníků studia všeobecného lékařství.

Workshop pro mediky se na Interním oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně konal vůbec poprvé a byl o něj ze strany studentů velký zájem. „Ultrazvuk bývá nazýván fonendoskopem 21. století a používáme ho v denním provozu přímo u lůžka pacienta. To znamená, že kromě klasického použití, kdy je na ultrazvukové vyšetření jedné části těla pacient odeslán do specializované ambulance a pak se zase vrací na své oddělení, již nyní používáme ultrazvuk víceméně celotělově. A až při nejasném nálezu konzultujeme specialisty. Díky tomu je diagnostika rychlejší, flexibilnější a méně zatěžující pro pacienta,“ uvedl MUDr. Ilja Ryšavý, vedoucí JIP Interního oddělení KNTB a jeden z organizátorů akce.

Účastníci workshopu absolvovali tři teoretické výukové bloky, čtvrtý blok byl zaměřen na simulaci praktických situací diagnostiky. „Na workshop jsem se přihlásil, protože mě zajímá vnitřní lékařství i ultrazvuk a vnímám to jako výbornou příležitost rozvíjet se, získat praxi. Oceňuji výborný přístup lékařů, opravdu chtěli, abychom si vše osahali, vyzkoušeli, byli ochotní nám předávat své vědomosti a zkušenosti,“ popsal účastník workshopu a student 6. ročníku olomoucké lékařské fakulty Jakub Vagunda.

Vzhledem k velkému zájmu studentů a rychle zaplněné kapacitě workshopu mají internisté v plánu tuto vzdělávací akci organizovat pravidelně a dvakrát ročně.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky