Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

LAKTAČNÍ PORADKYNĚ Z BAŤOVKY JSOU KOJÍCÍM MAMINKÁM NABLÍZKU V MNOHA SITUACÍCH

Jak správně kojit, v jakých polohách, jakými technikami... Na Novorozeneckém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) pomáhají kojícím maminkám laktační poradkyně. Poskytují jim jak teoretickou, tak i praktickou pomoc. Pokud obtíže s kojením přetrvávají i po propuštění domů, mohou maminky využít podpory ambulantní laktační poradny, která je součástí Baťovky.
Laktační kurz, který umožňuje poskytovat klientkám odbornou pomoc, absolvovalo na novorozeneckém oddělení zlínské nemocnice 14 sester, pět z nich má laktační poradenství jako pracovní náplň. „Jsou maminkám na blízku, naslouchají jim, poskytují praktickou pomoc a povzbuzují jejich sebedůvěru. Díky blízkému osobnímu kontaktu jsou schopny vyřešit případné starosti, které s kojením souvisí,“ sdělila Simona Vyoralová, vrchní sestra novorozeneckého oddělení. 
Laktační poradkyně z Baťovky se pravidelně účastní vzdělávacích konferencí a workshopů, aby pomohly zajišťovat stále se zvyšující kvalitu péče na novorozeneckém oddělení. O výhodách kojení informují nastávající maminky v předporodních kurzech, stimulují tvorbu mléka a odsávají mateřské mléko u maminek nedonošených dětí, docházejí s novorozenci za maminkami hospitalizovanými na porodnické JIP po operativním porodu na kojení, nacvičují přikládání nedonošeného dítěte k prsu, informují o technice odsávání mateřského mléka manuálně či s odsávačkou a zajištují celou řadu dalších činností. „Naše nemocnice patří mezi velké propagátory kojení jako nejpřirozenější výživy nejmenších dětí, proto se snažíme poskytovat maminkám a jejich dětem co nejkomplexnější servis. V něm mají laktační poradkyně nezastupitelnou roli,“ upozornil Jozef Macko, primář novorozeneckého oddělení KNTB.
Podporu kojícím maminkám poskytuje KNTB i po jejich odchodu domů. Od roku 2019 mohou využívat ambulantní laktační poradnu, která je otevřená každé úterý a pátek, vždy od 8.00 do 11.00, a od 13.00 do 14.00. Umístěna je v budově porodnice ve 3. patře na oddělení intermediální péče, maminky se do ní mohou telefonicky objednávat na čísle 703 845 430. Další informace lze nalézt na odkaze https://www.kntb.cz/laktacni-poradna. Tématem se zabývá Národní týden kojení, který letos v České republice probíhá od 20. do 26. září.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky