Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KURZ PALIATIVNÍ A HOSPICOVÉ PÉČE ABSOLVOVALO VE ZLÍNSKÉ NEMOCNICI 26 ZDRAVOTNÍCH SESTER

Pozice sestry v týmu bylo hlavním tématem třídenního Základního kurzu paliativní a hospicové péče ELNEC, který se uskutečnil v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Řešila se nejen léčba bolesti a závažných symptomů souvisejících s těžkou nemocí, ale také etický a duchovní aspekt péče, komunikace s pacientem a rodinou i v rámci týmu. Kurz absolvovalo 26 zdravotních sester z různých oddělení tohoto zdravotnického zařízení. 

„Kurz byl koncipovaný ve stylu „sestry sestrám“. O účast byl velký zájem, což nás velmi potěšilo. Paliativní péče se v nemocnicích České republiky začíná pomalu stávat součástí zdravotní péče. Také tyto kurzy přispívají k jejímu rozvoji a implementaci do našich nemocnic.“ konstatovala Alena Kočendová, lékařka Podpůrného a paliativního týmu (PaP tým), který od ledna roku 2019 díky podpoře vedení nemocnice, oddělení ARIM a Nadačního fondu Abakus působí ve zlínské nemocnici.
 
Právě skončený kurz byl čtvrtým, který se v největším zdravotnickém zařízení v regionu uskutečnil. Podařilo se tak během dvou let vzdělat v problematice paliativní medicíny přes 100 sester. „A připravujeme další kurz, který je tentokrát určen pro lékaře. Ti jej budou moci absolvovat počátkem června.“ upřesnila Radomíra Pečeňová, která v PaP týmu působí v pozici všeobecné sestry.

Paliativní péče je přístup zaměřený na zvyšování kvality života pacientů a jejich rodin v situaci, kdy čelí závažnému onemocnění. Tuto péči v nemocnicích poskytují paliativní týmy, jejichž členové jsou lékaři, sestry, sociální pracovníci, psychologové a kaplani. Cílem těchto týmů je poskytovat komplexní léčbu bolesti a dalších příznaků, včetně psychických, sociálních a spirituálních obtíží, se kterými se mohou pacienti a jejich blízcí potýkat. Výzkumy dokazují, že čím dříve je paliativní péče zahrnuta do celkové péče o pacienta se závažným onemocněním, tím více prospěchu z ní pacient i jeho blízcí získají. Jejím cílem je udržovat kvalitu života pacienta na nejvyšší možné úrovni. Je kladen velký důraz na autonomii pacienta. Výsledkem včasného zapojení této péče je ve většině případů prodloužení života a jeho kvality. Více k tématu na www.kntb.cz/paliativni-pece.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky