Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Krajská nemocnice začíná s přípravou knihy ke stému výročí

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně byla založena Tomášem Baťou v roce 1927. Prvním mezníkem v tomto roce bylo v dubnu oficiální přijetí stanov, tím druhým potom první pacient koncem listopadu téhož roku. Sté výročí tedy bude zlínská krajská nemocnice slavit až v roce 2027. Publikace však začíná vznikat již nyní.

 O historii Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně doposud vznikly pouze dvě útlé knížky. Za oběma stojí bývalý primář oddělení nukleární medicíny MUDr. Jiří Bakala (zemřel v roce 2014), který disponoval díky svému tatínkovi – lékaři a primáři neurologie ve Zlíně dr. Františku Bakalovi (do Baťovy nemocnice nastoupil v roce 1939) – bohatým archivem. První publikace vznikla v roce 2002 k 75. výročí založení nemocnice, druhá pět let poté.

Nyní začíná vznikat kniha, která by měla být obsáhlým fotografickým i faktickým ohlédnutím za sto lety Krajské nemocnice T. Bati. „Na přípravu a vydání máme de facto tři roky, byl bych rád, kdybychom hotovou publikaci drželi v ruce nejpozději na začátku jubilejního roku 2027. A samozřejmě nechceme nic podcenit, půjde o velmi náročnou práci – badatelskou, novinářskou i spisovatelskou,“ uvedl předseda představenstva a ředitel Krajské nemocnice T. Bati Ing. Jan Hrdý.

Autorkou vznikající publikace je bývalá novinářka a dlouholetá pracovnice tiskového oddělení Zlínského kraje Mgr. Helena Mráčková, která má za sebou i autorství několika publikací o Zlínském kraji. „Jsem teprve na začátku, je nutné se pročíst starými výročními zprávami, budu samozřejmě spolupracovat se Státním okresním archivem Zlín v Klečůvce. Průběžně také vznikají rozhovory s pamětníky a kmenovými zaměstnanci, kteří nemocnici zasvětili podstatnou část svého kariérního života a mají k tomuto tématu ze svého pohledu co říci,“ doplnila Helena Mráčková.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky