Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KRAJSKÁ NEMOCNICE VE ZLÍNĚ POŘÍDILA ŠPIČKOVÉ DESINFIKÁTORY, KTERÉ ZNEŠKODŇUJÍ MIKROORGANISMY

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně pořídila čtyři špičkové přístroje, které jsou schopny s prakticky stoprocentní účinností zneškodnit mikroorganismy ze vzduchu a z povrchů v místnosti. Takzvané desinfikátory pracují na principu kombinace UV-C záření a HEPA filtrace. Umístěny byly například v čekárně onkologie nebo u ambulancí urgentního příjmu.

Desinfikátory s označením BLOCK Pure UV si umí poradit s bakteriemi, kvasinkami, alergeny a také s viry včetně SARS-CoV-2, který způsobuje aktuální pandemii onemocnění COVID-19. „Kvůli novému typu koronaviru jsme tyto přístroje nepořizovali, nicméně je určitě výhodou, že ho umí také odstranit. Desinfikátory jsme nasadili především na odděleních, kde se pohybuje hodně pacientů,“ sdělil Vlastimil Kalman, vedoucí oddělení zdravotnické techniky krajské nemocnice. Dodal, že zakoupení těchto přístrojů vyšlo na částku bezmála 700 tisíc korun. 

Nové přístroje dokáží pracovat ve dvou režimech. „V denním jsou schopné desinfikovat vzduch v místnosti, přičemž nevadí, že jsou v ní lidé. V nočním režimu desinfikují povrchy v místnosti, už za nepřítomnosti osob, kterým by mohlo používané UV-C záření uškodit. Aby bylo případné ohrožení zdravotníků a pacientů zcela eliminováno, jsou přístroje vybaveny bezpečnostním pohybovým čidlem, které je vypnou, pokud do ošetřovaného prostoru kdokoliv vstoupí,“ vysvětlil Vlastimil Kalman.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky