KNTB logo

KRAJSKÁ NEMOCNICE T. BATI ZPRŮHLEDNILA HOSPODAŘENÍ. OD HLÍDAČE STÁTU DOSTALA CHVALITEBNOU

Chvalitebnou známku „B“ za transparentnost a hospodaření s veřejnými prostředky obdržely Krajská nemocnice T. Bati a Krajský úřad Zlínského kraje. Zlínská nemocnice si tím výrazně zlepšila předchozí hodnocení. Vyplývá to z roční zprávy Hlídače státu za rok 2021.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Skokanem roku se v ročním hodnocení transparentnosti smluv stala Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně. Z dřívějšího hodnocení “F” si polepšila na “B”. Za transparentnost a hospodaření s veřejnými prostředky získal chvalitebnou známku „B“ také Krajský úřad Zlínského kraje. Vyplývá to z roční zprávy Hlídače státu.

Webový server Hlídač státu analyzoval za rok 2021 přes 800 tisíc smluv, které státní úřady, organizace a instituce uzavřely se soukromými subjekty. Na základě výsledků pak přiděluje výsledné označení na stupnici: A (nejlepší) až F (nejhorší). 

Rating si v uplynulém roce výrazně zlepšila Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) pod vedením představenstva v čele s Michalem Filipem a podporou Rady Zlínského kraje, jakožto jediného akcionáře. Předchozí čtyři roky, tedy v letech 2017–2020, byla KNTB hodnocena známkou „F“.

„Usilovali jsme o zprůhlednění hospodaření a ve spolupráci s představenstvem a dozorčí radou krajské nemocnice se nám podařilo odbourat nedostatky předchozích let. Například to, že se smlouvy koncentrovaly u malého počtu partnerů nebo se uzavíraly bez uvedené ceny. Pořád ale máme na čem pracovat. Za profesionální přístup bych chtěl vedení nemocnice poděkovat,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Se známkou „B“ hospodařily v roce 2021 všechny nemocnice založené Zlínským krajem. „Do kategorie velkých nemocnic spadá kromě krajské ve Zlíně i Uherskohradišťská nemocnice. Ta si udržuje stabilní výsledek. S nadsázkou se dá tedy říci, že KNTB se v loňském roce dotáhla do hlavního pelotonu. Věřím, že se vedení nemocnice podaří nastoupený trend do budoucna přinejmenším udržet,“ doplnila náměstkyně Olga Sehnalová, zodpovědná za zdravotnictví.

Chvalitebnou získal v hodnocení transparentnosti také Krajský úřad Zlínského kraje. Známka „B“ mu byla přidělena za chování s malou mírou rizikových faktorů. Ve srovnání 14 krajských úřadů se probojoval na přední příčky. Své umístění si výrazně zlepšil, z 12. místa v roce 2019 se nyní posunul na 4. místo. 

Zdroj: https://www.kr-zlinsky.cz/krajska-nemocnice-t-bati-zpruhlednila-hospodareni-od-hlidace-statu-dostala-chvalitebnou-aktuality-17860.html

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.