Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Krajská nemocnice T. Bati spouští nový lineární urychlovač

Na Onkologickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně byl do provozu slavnostně uveden nový lineární urychlovač. A to za přítomnosti vedení nemocnice, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše i ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. Přístroj, který slouží k léčbě ozářením, začne pro pacienty fungovat v průběhu července – po absolvování posledních schvalovacích procesů.

 Onkologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně mělo celkem dva lineární urychlovače staršího typu. Díky tomu mohla nemocnice jeden z nich na začátku tohoto roku demontovat a nahradit novým moderním přístrojem. „Pro naše pacienty je to skvělá zpráva, protože nový lineární urychlovač jim přinese větší komfort, stráví na ozařovacím stole méně času. Tím pádem se i zvýší průchodnost onkologických pacientů,“ uvedla Markéta Pospíšková, primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Po spuštění přístroje do „ostrého“ provozu se začne s přípravou demontáže druhého lineárního urychlovače staršího typu. Celý proces se tak bude opakovat. Druhý nový a modernější lineární urychlovač by měl být uveden do provozu na Onkologickém oddělení KNTB do konce tohoto roku.

 Oba nové lineární urychlovače, které zlínská krajská nemocnice letos pořídila a pořídí, přijdou na více než 133 milionů korun. Sedmdesát procent této sumy je hrazeno z evropského dotačního programu REACT-EU. Komplexní onkologické centrum v současné době léčí celkem téměř 1 300 pacientů. Léčbu ozařováním nyní podstupuje ve zlínské krajské nemocnici 800 z nich.

Slavnostnímu uvedení do provozu nového lineárního urychlovače předcházela schůzka ministra zdravotnictví a vedení nemocnice i Zlínského kraje. Podle Vlastimila Válka vedli všichni zúčastnění velmi plodnou debatu o tom, co nemocnici čeká a kam se bude vyvíjet. „Diskuze s vedením nemocnice i hejtmanem byla velmi konstruktivní a otevřená. Odvážím si z jednání celou řadu podnětů a cením, že vedení nemocnice velmi dobře čerpá evropské fondy a zlepšuje díky nim péči o pacienty,“ dodal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky