KNTB logo

Krajská nemocnice T. Bati se připojuje k oslavám Světového týdne kojení

Krajská nemocnice T. Bati se připojuje k oslavám Světového týdne kojení

První srpnový týden je mezinárodní oslavou kojení. Cílem Světového týdne kojení je osvěta a zdůraznění důležitosti mateřského mléka po narození dítěte. V KNTB se uskuteční k tématu hned dvě akce. 

V porodnici Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, která je nositelem prestižního titulu Baby Friendly Hospital, pomáhá matkám zvládnout techniku kojení pět laktačních poradkyň.  „Maminkám jsme k dispozici v průběhu těhotenství nebo ihned po porodu, kdy jim dítě přikládáme na tělo, aby se kontakt mezi matkou a dítětem nepřerušil. Pokud se v domácím prostředí vyskytne problém, jsme oběma stále nablízku. A to v poradně pro kojící matky, která je součástí Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, a pak na nonstop telefonické lince,“ přiblížila Petra Malá, laktační poradkyně Novorozeneckého oddělení KNTB.

Kojení umožňuje matce a dítěti kontakt kůže na kůži a vytváří pevnou vazbu. Mateřské mléko je velmi důležité pro vývoj a růst dítěte kvůli vysokému obsahu výživových látek. „Maminky v kojení jejich dětí podporujeme, je to přirozené. Zároveň víme, že se jedná o proces učení, který potřebuje čas a trpělivost. V loňském roce se u nás narodilo 2254 dětí, z toho 1910 narozených po 38. týdnu těhotenství bylo plně kojeno. To považujeme za velký úspěch,“ doplnila Petra Malá.

Domácí péči o kojící matku poskytuje rovněž komunitní porodní asistentka, která ženu často doprovází i během těhotenství. Romana Gogelová, komunitní porodní asistentka, k tématu dodala: „Návrat domů z porodnice je citlivé období, kdy ženu nejčastěji trápí nedostatek spánku, mateřského mléka, technika kojení nebo pláč dítěte. Osobně i na dálku nabízíme pomoc a podporu, aby se kojení stalo příjemným zážitkem pro maminku i děťátko.“ 

V rámci Světového týdne kojení proběhnou v KNTB dvě akce pro veřejnost, které s těhotenstvím a mateřstvím souvisejí.  Kampaní Daruj krev s Nedoklubkem, která se uskuteční v úterý 2. srpna na Hematologicko-transfuzním oddělení, upozorňuje nemocnice na potřebu dárcovské krve při komplikovaných porodech. Den s Weledou je zaměřený na péči o pokožku matky i dítěte a uskuteční se v prostorách Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně ve středu  3. srpna.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.