Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB získala statut centra vysoce specializované spondylochirurgické péče

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně získala statut centra vysoce specializované spondylochirurgické péče. Zařazení nemocnice do sítě spondylochirurgických center znamená zachování kontinuity poskytované komplexní péče o pacienty s onemocněními a úrazy páteře ve Zlínském kraji.

Spondylochirurgická péče je nedílnou součástí Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně již 18 let. „Jsem velmi rád, že Ministerstvo zdravotnictví ČR přehodnotilo svůj postoj a statut centra naše nemocnice získala. Vedle odborné prestiže spojené s tímto statusem je výhodou také podpora rozvoje centrové péče. Nejdůležitější však je, že pacienti s úrazy, degenerativními, nádorovými a zánětlivými onemocněními páteře mají jistotu v pokračování kvalitní spondylochirurgické péče ve Zlínském kraji, kterou budeme i nadále rozvíjet a zkvalitňovat,“ řekl MUDr. Petr Linzer, Ph.D., primář Neurochirurgického oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

„Rozhodnutí o přiznání centra vysoce specializované spondylochirurgické péče považuji za velké zadostiučinění pro celý tým neurochirurgie v čele s primářem Linzerem, jedná se bezpochyby o špičkové pracoviště. Utváření sítě center provázely z počátku z našeho pohledu neférově nastavené podmínky, kdy například nebylo zohledněno nesmírně těžké covidové období. Společným úsilím jsme dokázali, že nemocnice dlouhodobě požadované parametry nade vší pochybnosti splňuje, a proto jsem ráda, že konečné rozhodnutí naše argumenty podložené medicínskou erudicí potvrdilo,“ uvedla MUDr. Olga Sehnalová, náměstkyně hejtmana Zlínského kraje pro oblast zdravotnictví.

„Do jednání s ministrem zdravotnictví jsem vstoupil ve chvíli, kdy nemocnice opakovaně neuspěla s odvoláním. Společně s Baťovkou se nám pak podařilo ministerstvo a Ústav zdravotnických informací a statistiky přesvědčit, že na statut pracoviště s vysokou specializací péče v tomto oboru má Baťovka nárok. Podařilo se nám uhájit zájmy Zlínského kraje a za vstřícné jednání s úspěšným koncem pro naši nemocnici bych chtěl všem poděkovat,“ dodal hejtman Zlínského kraje Ing. Radim Holiš.

V roce 2023 neurochirurgové v Krajské nemocnici T. Bati odoperovali 607 pacientů, což je nejvíce v historii neurochirurgického oddělení. Statut centra vysoce specializované spondylochirurgické péče je nyní udělen na tři roky, platí tedy do 31. 12. 2027. Poté o něj musí nemocnice znovu zažádat.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky