Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB obdržela dotaci téměř 50 milionů korun na revitalizaci rehabilitace

Krajská nemocnice T. Bati získala dotaci v hodnotě 49 500 000 Kč na revitalizaci rehabilitačního oddělení. Projekt „Rozvoj rehabilitační péče Krajské nemocnice T. Bati, a. s.“ je financován Evropskou unií z Nástroje pro oživení a odolnost prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR a nemocnici přinese moderní prostory pro rehabilitační terapie.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně je mimo jiné centrem vysoce specializované traumatologické péče I.typu. Na fungování traumacentra se podílí prakticky všechna oddělení nemocnice, zdravotní péčí na něj navazuje také právě rehabilitační oddělení. V rámci zmíněného projektu dojde k rekonstrukci a rozšíření oddělení i modernizaci samotné rehabilitační péče, která pomáhá pacientům po těžkých úrazech k návratu do běžného života.

Předmětem projektu jsou stavební úpravy v prostorách rehabilitačního oddělení, a to lůžkové části i ambulancí, změnou projde také část budovy určená pro rehabilitační terapie a zázemí pro zdravotníky i pacienty. „Veškeré ambulance budou centralizovány do přízemí budovy, a to včetně 12 cvičeben pro individuální rehabilitace, součástí prostor je i prostorná tělocvična. Na místě stávajícího atria vzniknou dostavbou nové prostory pro ergoterapeutické místnosti. Součástí stavebních úprav bude také vybourání starého bazénu, na jeho místě budeme mít provoz fyzikální léčby. Lůžková část oddělení zůstane v 8. podlaží, dojde však k její celkové modernizaci,“ uvedl primář Rehabilitačního oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Pavol Skalka.

Rekonstrukce Rehabilitačního oddělení KNTB má klíčový význam pro léčebné prostředí, bude přínosem pro zdravotníky i pacienty z hlediska plánování a vykonávání rehabilitačních terapií, důležitá je také jejich dostupnost a odpovídající kapacita. Výsledkem by měla být moderní infrastruktura rehabilitační péče odpovídající současným požadavkům a standardům v daném oboru. Projekt jako takový byl zahájen na konci března tohoto roku, momentálně probíhá projekční fáze, se stavebními pracemi se začne začátkem příštího roku 2025, hotovo by mělo být do jeho konce.

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky