Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB získala akreditaci pro vzdělávání v urgentní medicíně

Krajská nemocnice T. Bati získala akreditaci pro vzdělávání lékařů v urgentní medicíně a stala se akreditovaným pracovištěm pro vlastní specializovaný výcvik v rámci předatestační přípravy pro lékaře v tomto oboru. Akreditaci má jako jediná nemocnice ve Zlínském kraji.

Získání akreditace je podmíněno splněním materiálních, technických i personálních podmínek, vytvořením vzdělávacích plánů pro lékaře a podobně. Je nutné také zajistit spolupráci s dalšími organizacemi, například zdravotnickou záchrannou službou. „Spolu se Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje jsme schopni lékařům poskytnout kompletní absolvování praxe v rámci specializovaného výcviku, který trvá 30 měsíců,“ popsal primář Oddělení urgentního příjmu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Michal Pisár. Náměstkyně hejtmana Zlínského kraje pro oblast zdravotnictví MUDr. Olga Sehnalová k tomu dodala: "Posílení kapacity a možností vzdělávání zdravotníků v kraji považuji za důležitý krok pro dlouhodobou personální stabilizaci. Získání akreditace pro obor urgentní medicína v Krajské nemocnici T. Bati  je z tohoto pohledu nejen velký úspěch a završení snah nemocnice, ale také klíčový počin, ze kterého bude profitovat celé krajské zdravotnictví."

Urgentní medicína se skládá ze dvou částí – přednemocniční péče, což jsou například sanitky nebo letecká záchranná služba a nemocniční péče na urgentním příjmu, která souvisí s převzetím pacienta od záchranné služby, diagnostikou a léčbou stavů spojených s ohrožením života, zdraví, náhlou změnou zdravotního stavu nebo zhoršením průběhu chronického onemocnění.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně je poskytovatelem akutní lůžkové péče se statutem centra vysoce specializované traumatologické péče, proto má jako jediná v kraji urgentní příjem prvního typu. To laicky řečeno znamená, že má větší rozsah poskytovaných služeb i vyšší třídu vybavení.

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky