Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB zahajuje další sérii přednášek v Gulliveru

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně zahajuje po prázdninách další sérii besedování s odborníky medicíny ve zlínské velkokavárně Gulliver. V pořadu „Na zdraví! Aneb kavárenské besedování s krajskou nemocnicí“ se doteď vystřídalo šest lékařů a lékařek se zajímavými tématy. Do konce roku se uskuteční ještě další tři přednášky.

Přednášky nebo spíše besedy jsou určeny laické veřejnosti. Příchozí ocení především poznávání různých „zákoutí“ daného lékařského oboru. Budou moci také přednášejícím klást dotazy a diskutovat s nimi. Jako první zahajuje v pondělí 25. září v 18:30 hodin ve velkokavárně Gulliver primář Oddělení klinické biochemie a farmakologie KNTB MUDr. Tomáš Šálek, Ph.D. s tématem „Močové kameny-jak prodělat méně ledvinových kolik“. „Močové kameny trápí asi 10 % západní populace. Ledvinová kolika bolí více než srdeční infarkt nebo-dámy prominou-porod. U většiny pacientů se podaří zjistit rizikový faktor, který vede ke vzniku močových kamenů – nejčastěji nadbytek vápníku nebo nedostatek citrátů v moči. V Baťově nemocnici jsou zavedeny specializované laboratorní testy, léčbou prochází mnoho pacientů ze Zlínského kraje i z dalších krajů České republiky,“ uvádí svou přednášku primář Tomáš Šálek.

Po něm bude za měsíc následovat 30. října primář Gynekologicko-porodnického oddělení KNTB MUDr. Vladimír Kalist s tématem „Přátelská porodnice-podpora přirozeného porodu“. Sérii besedování pak 27. listopadu uzavře vedoucí lékařka Podpůrného a paliativního týmu KNTB MUDr. Alena Kočendová s přednáškou „Paliativní péče není tabu, zachovává kvalitu života“.

Podrobnější informace o každé besedě najdou vždy aktuálně zájemci na webových stránkách a sociálních sítích Krajské nemocnice T. Bati i kavárny Gulliver.

A zajímavost na závěr - všechny již uskutečněné přednášky budou mít jejich aktéři od října znovu v rámci výuky Univerzity třetího věku na Fakultě humanitních studií UTB.

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky