KNTB logo

Krajská nemocnice hledá dobrovolníky k návštěvám pacientů

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně, respektive její dobrovolnické centrum, shání dobrovolníky pro trávení času s pacienty. Nábor nemocnici pomáhá organizovat zlínská pobočka humanitární organizace Adra, která je zásadním prostředníkem mezi dobrovolníkem a nemocnicí.

 Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice T. Bati přišlo kvůli covidové pandemii o desítky dobrovolníků, kteří se nyní postupně ke své dobrovolnické práci vracejí. Zdaleka jich však není tolik jako předtím. Proto nyní zahajuje ve spolupráci s humanitární organizací Adra nový nábor. „Náplní činnosti dobrovolníků v nemocnici je společné trávení času s pacienty, čtení, povídání, klidně i zpívání nebo hraní společenských her. Vše, co obohacuje pacientův čas u nás. Rádi uvítáme i nové canisterapeuty,“ uvedla Lucie Balogová, koordinátorka dobrovolníků v Krajské nemocnici T. Bati.

A jak se stát dobrovolníkem ve zlínské krajské nemocnici? Zájemce zkontaktuje Helenu Janíkovou z dobrovolnického centra organizace Adra na mailové adrese dc.zlin@adra.cz, nebo na telefonním čísle 731 157 471. Před zařazením do dobrovolnického programu absolvuje pohovor, jehož cílem je zjistit motivaci a vhodnost zařazení do programu. Poté projde přípravou pro práci dobrovolníka a podepíše smlouvu. Podmínkou je minimální věk 15 let, čistý výpis z rejstříku trestů a výborný zdravotní stav.

V současné době působí v Krajské nemocnici T. Bati celkem sedm dobrovolníků, z toho pět přichází i se svými pejsky. Nejčastěji na geriatrickém oddělení, docházejí také na následnou intenzivní péči nebo oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče.

 

 

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.