KNTB logo

KNTB stále chybí krev s negativními Rh faktory

V současné době chybí Hematologicko-transfuznímu oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně akutně krevní skupina A mínus. Docházejí také další krevní skupiny s negativním Rh faktorem, tedy 0 mínus, B mínus a AB mínus. „Moc prosíme všechny dárce – pokud je to možné – aby přišli darovat krev ještě předtím, než odjedou na dovolenou. Po dovolených totiž vznikají různá omezení, kvůli kterým si musí dát pauzu,“ vysvětlila MUDr. Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení KNTB.

Dnes přišel dárcovství krve do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně podpořit také podnikatel Petr Hobža se svými kolegy. Hematologicko-transfuzní oddělení podporuje pravidelně, a to nejen darováním krve, ale i svými výrobky nebo sponzorskými dary.

Petr Hobža zažil na vlastní kůži pocit, kdy byl vděčný dárcům krve za to, co dobrovolně dělají. „Mám teď už devítiletého syna, který se narodil předčasně, v sedmém měsíci. Po narození měl těžké zdravotní komplikace, lékaři ho museli pouhé dva týdny po narození operovat a vzít mu část tenkého střeva. Dostal tehdy spoustu krve a určitě mu to zachránilo život. Říkal jsem si, že to musím oplatit a začal chodit darovat krev,“ konstatoval s úsměvem Petr Hobža.

Krev tedy daruje už devět let, letos ho čeká dvacátý odběr a v darování a podpoře dárcovství krve chce rozhodně pokračovat. „Určitě chci, pokud budu zdravý, chodit darovat krev i nadále. Motivuji k dárcovství také svou rodinu, děti, ale i kolegy. Vždycky jim říkám, pojďte darovat krev, uděláte něco pro druhé, nějakému malému prckovi to může zachránit život.“

Od začátku letošního roku do dnešního dne přišlo do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně darovat krev celkem 5.050 dárců.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.