KNTB logo

KNTB spouští kurzy pro zájemce o práci profesionálních kodérů

Kódování je u laické veřejnosti často spojováno pouze s prací programátorů. Profese kodéra v nemocnici je však velmi důležitou součástí ekonomiky daného zdravotnického zařízení. V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně funguje oddělení kodérů již 10 let. Zájem o tuto profesi stoupá, proto se zkušení kodéři v KNTB rozhodli nabízet kurz kódování akutní lůžkové péče.

Kódování v nemocnicích souvisí s vykazováním péče zdravotním pojišťovnám. „Naše oddělení kodérů je jedním z nejdéle fungujících v České republice a za dobu jeho existence se podařilo vybudovat velmi propracovaný a efektivní systém controllingu vykazování akutní lůžkové péče. Oddělení zajišťuje kódování diagnóz, jejich kontrolu, sleduje výkaznictví zdravotních výkonů. Kodéři spolu s prekodéry tvoří podklady pro zpracování dat a následně dávek pro oddělení metodiky a pro zdravotní pojišťovny,“ upřesňuje Ing. Lenka Mikuličková, vedoucí Oddělení kodérů Krajské nemocnice T. Bati.

V rámci spolupráce nemocnic ve Zlínském kraji letos kodéři ze zlínské krajské nemocnice školili své kolegy z Uherskohradišťské nemocnice. „Teoretická výuka i praktický nácvik kódování absolvovali zájemci u nás v nemocnici, poté následovala školení na vybraných odděleních přímo v Uherskohradišťské nemocnici,“ popisuje Ing. Petra Kozubíková, MBA, metodička z oddělení kodérů.

Po dobré zkušenosti v Uherském Hradišti nyní Krajská nemocnice T. Bati nabízí své zkušenosti v oblasti kódování také ostatním zájemcům. Od září 2023 budou ve zlínské nemocnici pravidelně probíhat kurzy kódování akutní lůžkové péče, a to formou třídenního semináře, rozděleného na teoretickou i praktickou část, zahrnující problematiku kódování akutní lůžkové péče v systému DRG a praktický nácvik kódování. Kurz je určen pro zájemce o práci profesionálního kodéra, pro začínající kodéry a vznikající kodérská centra, i k rozšíření znalostí v oblasti kódování. Bude zakončen udělením certifikátu.

Na akci je možné se přihlásit přes tento formulář https://konference.bnzlin.cz/konference/alp2 na webových stránkách Krajské nemocnice T. Bati.

název
zkušené kodérky Krajské nemocnice T. Bati Ing. Lenka Mikuličková a Ing. Petra Kozubíková, MBA

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.