Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB se i letos zapojí do preventivní akce Movember

Pevnou součástí měsíce listopadu je už řadu let preventivní akce „Movember“ a s ní spojené znamení – kníry zdobící mužské tváře. Movember upozorňuje na prevenci rakoviny prostaty a varlat jako nejčastějšího nádorového onemocnění mužů. A právě prevence je podle odborníků Urologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně klíčová. Letos KNTB nachystala preventivní akci nazvanou VYŠETŘÍ TĚ, NEŽ BYS ŘEKL ŠVEC!

Movember bude na Urologickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně rezonovat každou středu v listopadu, tedy konkrétně 8. 11., 15. 11., 22. 11. a 29. 11. Ve středu v čase 14:00-18:00 mohou přijít zájemci o preventivní vyšetření prostaty bez objednání do urologické ambulance (budova č. 24, 1.NP), kde jim bude odebrána krev na vyšetření PSA (prostatický specifický antigen). V případě podezřelých nálezů pak budou zdravotníci pacienty telefonicky kontaktovat ohledně dalšího postupu.

„Vedle rodinné zátěže je dalším významným faktorem věk muže. Muži by se obecně měli začít aktivně zajímat o kondici své prostaty po 50. roku věku. Pokud ale v přímé pokrevní linii měl někdo rakovinu prostaty, jedná se o rizikový faktor a doba se posunuje už do 45 let. Rakovina varlat se nejčastěji vyskytuje u mladistvých mužů ve věku 20 až 40 let,“ upřesnil primář Urologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Martin Kučera.

Nejvyšší výskyt rakoviny prostaty v České republice je právě ve Zlínském kraji, kde na 100 tisíc obyvatel připadá 172 onemocnění. „V naší krajské nemocnici ročně sdělíme diagnózu rakoviny prostaty 150 až 200 mužům, v celém kraji pak kolem 500 mužům. U rakoviny varlat je počet pacientů výrazně nižší, a to asi 10 až 15 v KNTB, ve Zlínském kraji zhruba 35.

Partnerem letošního Movemberu je Regionální pivovar Zlínský Švec. Každý muž, který přijde v listopadu na preventivní vyšetření prostaty, dostane tekutou odměnu právě od tohoto pivovaru.

Více informací naleznete zde: https://www.kntb.cz/urologicke-oddeleni-movember 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky