Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB pořádá semináře pro pacienty před operací endoprotézy

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně se vrátila k pořádání edukačních setkávání pacientů, které čeká implantace endoprotézy. První se za velkého zájmu pacientů a jejich blízkých uskutečnilo v úterý 18. dubna, další budou následovat vždy jednou měsíčně.

Totální endoprotéza kyčle, kolene nebo ramene je náročným zákrokem, na který je potřeba se připravit. Totéž platí i po zákroku a propuštění z nemocnice. „Během setkání získají účastníci informace o výkonu, který je čeká. Seznámíme je s prostředím našeho pracoviště a zodpovíme jejich dotazy. Upozorníme je na skutečnosti, které jsou potřeba, aby si před operací zajistili. Například co si vzít s sebou do nemocnice, jak bude probíhat pooperační péče a pooperační rehabilitace nebo jak uzpůsobit domácí prostředí pro jednodušší návrat do běžného života. Cílem setkání je rovněž zmírnit nejistotu a možné obavy z operace a pooperačního období u pacientů,“ uvedl PhDr. Petr Snopek, Ph.D., vedoucí nelékařských zdravotníků na Ortopedickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Prvního setkání se zúčastnilo přes šedesát lidí. Na jejich dotazy odpovídali zdravotníci z ortopedie včetně primáře MUDr. Pavla Pilaře. Další nejbližší semináře se uskuteční 23. května a 13. června ve 14 hodin ve výukové místnosti 48.budovy (suterén) Krajské nemocnice T. Bati.

Ortopedické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně doteď „dohání“ časový skluz, týkající se endoprotetické operativy, způsobený covidovými opatřeními. Za loňský rok tam zdravotníci odoperovali rekordních 650 endoprotéz, nejčastěji se jednalo o endoprotézy kyčlí a kolen.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky