Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB pořádá prestižní konferenci Neonatologické dny

Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně pořádá 11.-13. října prestižní akci pro odbornou veřejnost „XXXVIII. Neonatologické dny“. Konference se zúčastní renomovaní odborníci nejen z oblasti neonatologie a porodnictví, ale také z oborů, jako jsou perinatologie, pediatrie, hematologie či epidemiologie. Cílem konference je vytvoření prostoru pro multioborové sdílení zkušeností v oblasti péče o novorozence, pro vývoj léčebných postupů a zvyšování standardů kvality péče o nejmenší pacienty.

Svým rozsahem odborných aktivit i počtem zúčastněných se jedná o největší akci svého druhu v České republice. Konferenci navštíví více než 500 odborníků z řad lékařů, zdravotních sester i vědců. Zájem o akci projevili také odborníci ze Slovenska, Rakouska, Německa nebo Irska a mezi přednášejícími budou i dva bývalí ministři zdravotnictví. „Celý odborný program je koncipovaný tak, aby zaujal nejen lékaře, kteří se starají o novorozence, ale také porodníky, protože část programu bude věnovaná porodnictví, respektive spolupráci porodníka a neonatologa,“ popisuje hlavní organizátor akce a primář Neonatologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Jozef Macko, Ph.D.

„Tato událost nabídne bohatý program s důrazem na klíčová témata, jako je například individualizovaná péče, která přináší osobní přístup ke každému novorozenci, tedy i zapojení rodičů do péče, a to zejména u předčasně narozených dětí. Diskuze na konferenci se rozšíří na problematiku infekcí u novorozenců a důležitost perinatologie pro zlepšení výsledků péče o matky a novorozence,“ přibližuje témata přednášek Marcela Pumprlová, vrchní sestra Neonatologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati s tím, že na programu bude také problematika transportu novorozenců či hematologie.

Účastníci konference se mohou těšit také na pestrý doprovodný program v nejzajímavějších budovách Zlína – Kongresovém centru Zlín, Baťově Institutu, nebo aule Univerzity Tomáše Bati. Během společenského večera bude primář Jozef Macko křtít novou knihu – celostátní učebnici neonatologie, na jejímž vzniku se také podílel. „Konference přispívá k dobrému jménu našeho pracoviště, a proto bych rád poděkoval všem kolegům a kolegyním z řad lékařů i sestřiček za spolupráci při organizaci této renomované akce,“ uzavírá primář zlínské neonatologie.

Marcela Pumprlová a Jozef Macko - vrchní sestra a primář Novorozeneckého oddělení KNTB

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky