KNTB logo

KNTB odstartuje sérii přednášek pro veřejnost ve velkokavárně Gulliver

KNTB odstartuje sérii přednášek pro veřejnost ve velkokavárně Gulliver

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně zahajuje s novým rokem pravidelné „besedování“ s odborníky medicíny ve zlínské velkokavárně Gulliver nazvané „Na zdraví! Aneb kavárenské besedování s krajskou nemocnicí.“ Počínaje lednem vystoupí v kavárně až do června každý měsíc lékař z určitého oboru se zajímavou přednáškou.

Přednášky nebo spíše besedy jsou určeny laické veřejnosti. Příchozí ocení především poznávání různých „zákoutí“ daného lékařského oboru. Budou moci také přednášejícím klást dotazy a diskutovat s nimi. Jako první zahajuje v pondělí 23. ledna v 18:30 hodin primář kardiologie Zdeněk Coufal s přednáškou Jak předcházet infarktu myokardu a stát se „nesmrtelným“? Následovat bude 20. února ve stejném čase vedoucí lékař sexuologické ambulance Pavel Havelka s neméně zajímavým tématem Muž a žena…a není to dnes málo? V březnové přednášce Krev není voda představí primářka hematologicko-transfuzního oddělení Jana Pelková zajímavosti o krvi a dárcovství a příchozím nabídne také přímo na místě určení krevní skupiny. V dubnu se návštěvníci dozví něco ze zákulisí anesteziologicko-resuscitačního oddělení z úst primáře Tomáše Gabrhelíka v přednášce ARO – high-tech obor medicíny a základ každé nemocnice, květen přinese besedu s primářem novorozeneckého oddělení Jozefem Macko nazvanou Jak se rodí v 21. století, kam vlastně směřuje akt zrození? A v červnu se návštěvníci dozví od primáře urgentního příjmu Michala Pisára, co dělat při záchraně druhého člověka v přednášce První pomoc musí zvládnout každý – může zachránit život.

„Člověk zná nejčastěji zdravotníky z nemocnice až ve chvíli, kdy se z něj stává kvůli nějakému problému pacient. Už nevidí do toho pomyslného zákulisí a nemůže znát zajímavosti, které medicína přináší. Teď má veřejnost možnost do nich nahlédnout a zároveň poznat v jiném světle naše odborníky,“ vysvětlil ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Hrdý.

Provozovatel velkokavárny Gulliver Luděk Machalíček k tomu dodal: „Už šestým rokem se v Gulliveru snažíme každý měsíc tvořit pestrý kulturní program a neustále přinášet lidem něco nového. Baví nás organizovat nejen koncerty, divadlo, výstavy, promítání filmů nebo cestovatelské besedy, ale i informativní a vzdělávací projekty z různých oblastí života. Když k nám nedávno přišla z Krajské nemocnice Tomáše Bati nabídka společně vytvořit pořad kavárenského besedování s lékařskými kapacitami, tak jsme hned věděli, že jsme na správné cestě.“

Podrobnější informace o každé besedě najdou vždy aktuálně zájemci na webových stránkách a sociálních sítích Krajské nemocnice T. Bati i velkokavárny Gulliver.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.