KNTB logo

Natočili jsme klip k dárcovství krve. V hlavní roli otec a dcera Randárovi.

Ke Světovému dni dárců krve si Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně „nadělila“ dárek – edukační klip k dárcovství krve. V klipu hrají dva herci Městského divadla Zlín, Luděk Randár a jeho dcera Anna Randárová. Zahráli si vlastně sami sebe.

Herec Luděk Randár je dlouhodobým dárcem krve, a protože již dovršil horní věkovou hranici 65 let, včera daroval krev na Hematologicko-transfuzním oddělení KNTB naposledy. „Krev daruji od svých devatenácti let, takže celý svůj dospělý život. Samozřejmě proto, že to má smysl,“ řekl Luděk Randár a předal pomyslnou štafetu v darování krve své dceři Anně. „Jsem nadšená, že to dnes vyšlo. Poctivě doplňuji železo a vitamíny, abych byla vhodný dárce. Dnes jsem darovala krev po osmé – plánuji převzít štafetu od tatínka a darovat krev vždy, když to půjde. Táta je můj vzor,“ doplnila Anna Randárová.

Edukační klip k dárcovství krve je postaven právě na generačním předávání zkušeností, kdy otec vysvětluje dceři, co vše má udělat při darování, a poté jí ukazuje, kam krev od dárce „putuje“. „Pětiminutový klip Cesta krve jsme chtěli natočit již delší dobu. Nyní pomohla šťastná náhoda – reálný dlouholetý dárce, navíc vynikající herec, a jeho mladá dcera, rovněž herečka, která se rozhodla také darovat krev. Nemohli jsme si přát lepší průvodce,“ uvedla Dana Lipovská, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu KNTB s tím, že klip reálně popisuje cestu dárce od příchodu do nemocnice přes darování a laboratoře až po operační sály, kde krev pomáhá reálným pacientům.

Klip Cesta krve aneb Daruj krev a zachraň život bude sloužit k edukaci prvodárců i mladých studentů a žáků na středních a základních školách, kteří by mohli krev darovat v budoucnu. K vidění je rovněž na Youtube kanálu Krajské nemocnice T. Bati https://youtu.be/7KsqSVACW-Q.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.