Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB nakoupila lůžka za téměř 42 milionů korun

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně nakoupila postupně během letošního roku desítky nových nejmodernějších lůžek pro pacienty. Jedná se o 49 lůžek resuscitačních, 17 transportních a 255 kusů standardních pacientských lůžek za téměř 42 milionů korun. Lůžka byla pořízena v rámci dotací IROP (REACT-EU).

 Všechna nová standardní lůžka jsou elektricky polohovatelná, s novými matracemi, a jsou daleko komfortnější pro pacienty i zdravotnický personál. „Pro nás je to nesrovnatelně vyšší komfort. Například zvedání hlavové a nožní části, což u starších lůžek musely dělat i dvě sestry, stejně jako přesouvání postele na jiné místo. Nyní vše zvládne pouze jeden zdravotník. U nás na oddělení máme nové postele s větší ložnou plochou a rozdělenými postranicemi, což je pohodlnější pro pacienta i pro personál kvůli polohování nebo rehabilitaci,“ uvedla Kateřina Paličková, vrchní sestra Plicního oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Transportní lůžka používají zdravotníci na urgentním příjmu a vyzdvihují zejména mnohem lepší manipulaci při přesouvání pacienta. Resuscitační lůžka slouží pro akutní pacienty na oddělení anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny a jednotkách intenzivní péče. I tam hraje roli komfort a snadnější manipulace – lůžka mají například boční náklony, zabudované váhy, elektrický pohon a další automatické režimy.

Stará nemocniční lůžka nakonec také nepřišla vniveč, putovala na Ukrajinu. „Přes spolek Cesty pomoci jsme nakonec mohli na Ukrajinu, konkrétně do nemocnice v Konstantinovce v Doněcké oblasti poslat téměř 200 starých mechanických lůžek a necelé dvě stovky starých matrací,“ shrnula Mgr. Jana Běláková, obchodní náměstkyně Krajské nemocnice T. Bati. Předseda spolku Cesty pomoci František Glac doplnil: „Vzhledem k situaci na Ukrajině se tam nyní mnohem více hodí mechanická nemocniční lůžka. Často tam nefunguje elektřina, takže je nutné spoustu věcí používat tzv. postaru.“

Nová moderní lůžka na chirurgickém oddělení KNTB.
Staré mechanické postele, mířící do ukrajinské nemocnice.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky