Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

KNTB dosáhla v uplynulých dvou letech na evropské dotace ve výši 710 milionů korun

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně v letech 2022-2023 nakoupila přístroje a zrekonstruovala operační sály za celkem 710 milionů korun. Finance získala díky dotacím IROP v rámci REACT-EU.

Chirurgický operační robot, dva lineární urychlovače, nový SPECT-CT, 21 nových ultrazvuků, 355 kusů infuzní techniky. To je jen stručný výtah z investic, které Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně mohla realizovat. Celkem se jednalo o zhruba 860 přístrojů. „Díky evropským dotacím jsme dosáhli na vynikající vybavení, což ocení zdravotníci a především pacienti. Největší investici představovaly dva lineární urychlovače, nejmodernější a šetrnější přístroje, sloužící k ozařování zhoubných nádorů onkologických pacientů,“ upřesnil člen představenstva pro ekonomickou a personální oblast Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Ing. Martin Déva.

Částka 710 milionů korun je ve Zlínském kraji – pokud se jedná o čerpání dotací ve zdravotnictví – jednoznačně nejvyšší. "Rád bych poděkoval všem zaměstnancům krajské zlínské nemocnice, kteří se na projektu podíleli. Od získání dotací přes nákupy nebo stavební práce až po instalaci a využití všech přístrojů a technologií v praxi. Projekty totiž předem nebyly připravené a termíny pro podání žádostí byly šibeniční. Děkuji všem za vynaložené úsilí,“ uvedl Ing. Radim Holiš, hejtman Zlínského kraje s tím, že samotný Zlínský kraj KNTB poskytl úvěr na předfinancování dotačních investic ve výši 300 milionů korun. Jeho kolegyně, náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví MUDr. Olga Sehnalová k tomu dodala: „Takto rozsáhlé investice do přístrojového vybavení a do zlepšení komfortu pro pacienty umožní posunout kvalitu péče v Krajské nemocnici T. Bati na vyšší úroveň v souladu s nejmodernějšími medicinskými trendy v mnoha oblastech, ať už se týkají zobrazovacích či laboratorních metod, robotické operativy, nově zrekonstruovaných operačních sálů či bezprostřední pooperační péče.“

Nejvýznamnější investice KNTB v rámci výzev IROP (REACT-EU):

2 ks lineárních urychlovačů (133,1 milionů, Komplexní onkologické centrum KNTB) – přístroje slouží k ozařování zhoubných nádorů onkologických pacientů.

Chirurgický operační robotický systém včetně kompatibilního operačního stolu (70 milionů, Oddělení centrálních operačních sálů KNTB) – přístroj nejčastěji využívají urologové, chirurgové a gynekologové, převážně u onkologických pacientů.

Modernizace dvou operačních sálů s vybudováním dospávání (64 milionů, Oddělení centrálních operačních sálů KNTB) – přestavba a kompletní modernizace, vyšší kapacita dospávacího prostoru.

SPECT-CT (28,6 milionů, Oddělení nukleární medicíny KNTB) – špičkový hybridní přístroj, moderní SPECT-CT kamera je kombinována s plnohodnotným 16 vrstvým CT přístrojem.

Tkáňový procesor se zalévací linkou a automatickým rotačním mikrotomem (16,5 milionů, Patologické oddělení KNTB) – automat na zpracování tkání, na zalití tkání do parafínu a na řezání zalitých tkání.

Generátor kyslíku (11,4 milionů, několik oddělení) – stavba a technologie, výroba medicinálního kyslíku.

Hmotnostní spektrometr (10,3 milionů, Oddělení klinické biochemie a farmakologie) – přístroj s možností velmi přesného měření koncentrace léků a steroidů v pacientově těle.

Hematologická linka (10 milionů, Hematologicko-transfuzní oddělení KNTB) -hematologické analyzátory, které měří a vyšetřují parametry periferní krve plus nátěrový a barvící automat.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně chystá další velké investice do přístrojů i v následujících letech. Proto již loni na podzim podala tři žádosti o dotace z národního plánu obnovy. Celkem se jedná o částku více než 247 milionů korun.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky