KNTB logo

KNTB a ICRC vydávají edukační brožuru pro pacienty po cévní mozkové příhodě

Na základě nové spolupráce Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny a LF MU byla koncem roku 2023 vydána brožura pro pacienty po cévní mozkové příhodě (CMP). Průvodce cévní mozkovou příhodou pro pacienta a rodinu „pokřtili“ zdravotníci Neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati 13. února.

Jedinečnou brožuru, jejíž účelem je usnadnit pacientům Zlínského kraje i jejich rodinám těžkou životní situaci, ve které se ocitli, připravilo 18 odborníků z různých oblastí – lékaři, sestry, výzkumníci i nelékařští zdravotničtí a sociální pracovníci, kteří pomáhají pacientům po pominutí akutní fáze cévní mozkové příhody s návratem do života.

Holisticky pojatá brožura nabízí mimo popisu samotného onemocnění a informací o akutní péči i mnoho tipů a kontaktů na dobrovolné organizace sdružující pacienty po CMP, poskytovatele rehabilitační, logopedické i dlouhodobé péče, a doporučení, jak předcházet návratu cévní mozkové příhody. Brožura zmiňuje také možnost zapojení se do klinického výzkumu CMP. Kromě pacientů využijí příručku i jejich rodinní příslušníci, zejména ohledně rad, jak komunikovat a pracovat s pacienty, kterým přetrvávají některé následky. Všechny odkazy v brožuře jsou formou QR kódů pro co nejjednodušší přístup k informacím a samozřejmostí jsou telefonní čísla na neurologické oddělení i na organizace, poskytující následnou péči o pacienty.

„Tato brožura je dalším krokem ke zkvalitnění péče o pacienta s cévní mozkovou příhodou. Cílem je poskytnout informace pacientům a rodinným příslušníkům tak, aby spolu s týmem lékařů přispívali k nejlepšímu možnému uzdravení," doplňuje primář Neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati prof. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D.

Příručka je k dispozici ke stažení na oficiálních webových stránkách Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně ZDE. Pro více informací také můžete kontaktovat Elišku Navrátilovou na mailové adrese eliska.navratilova@fnusa.cz.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.