Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Kavárna života v KNTB zpříjemní pobyt v čekárně onkologickým pacientům

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně byla slavnostně otevřena Kavárna života. Cílem projektu Nadačního fondu Pavla Novotného je především zpříjemnění trávení času v čekárně onkologickým pacientům a jejich rodinným příslušníkům nebo doprovodu.

Běžná káva z automatu je asi lepší než žádná káva. A co teprve když kvalitní zrnkovou kávu na různé způsoby připraví usměvavý člověk, který si rád popovídá? Právě tady někde byl začátek prvotní myšlenky projektu Kavárny života. „První kavárnu jsme otevřeli v roce 2018 u hematologické ambulance Kliniky hematoonkologie v ostravské fakultní nemocnici. V současné době provozujeme tři Kavárny života, zlínská je čtvrtá,“ uvedl Pavel Novotný, zakladatel nadačního fondu a iniciátor Kaváren života.

„Nápad věnovat se tímto způsobem onkologickým pacientům se mi moc líbí. Je jasné, že zdravotníci jsou v jednom kole a neměli by čas uvařit pacientovi kávu nebo si popovídat. Je skvělé, že si Kavárna života a dobrovolníci z týmu Pavla Novotného našli cestu i do naší nemocnice,“ řekl člen představenstva Krajské nemocnice T. Bati Martin Déva.

A jak taková Kavárna života bude ve zlínské krajské nemocnici fungovat? Zatím dvakrát týdně, každé pondělí a středu od 9 do 11 hodin. Kávu budou v čekárně u onkologických ambulancí připravovat dobrovolníci. „Zatím máme ve Zlíně pouze šest dobrovolníků a velmi stojíme o další dobré duše ze Zlínska, které by si našly 1x nebo 2x za měsíc prostor a staly se součástí našeho skvělého dobrovolnického týmu, který v současné době čítá v celé České republice přes 120 dobrovolníků,“ dodal Pavel Novotný.

V případě zájmu o práci dobrovolníka v Kavárně života v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se mohou lidé obracet na koordinátorku nadačního fondu Martinu Burdovou – telefon 724 394 667, email martina.burdova@nfpavlanovotneho.cz.

Nutno ještě dodat, že hlavními partnery projektu Kavárna života jsou Kofola, Manner a AlzaCafé. Partnerem projektu dobrovolnictví v Nadačním fondu Pavla Novotného je Ministerstvo vnitra ČR.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky