KNTB logo

Kavárna života rozšiřuje provoz, stále ale chybí dobrovolníci

Koncem července byla na Onkologickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně slavnostně otevřena Kavárna života Nadačního fondu Pavla Novotného. Kávu přímo na onkologii vaří pacientům dobrovolníci, kterých však ještě stále není dostatek.

 Cílem projektu Kavárna života je především zpříjemnění trávení času v čekárně onkologickým pacientům a jejich rodinným příslušníkům nebo doprovodu. Dobrovolníci vaří kávu, nalévají nápoje a s pacienty si povídají. „Kavárnu jsme otevřeli zatím na dva dny v týdnu, od zahájení provozu nám trochu přibylo dobrovolníků, takže od září rozšiřujeme provoz na tři dny,“ uvedla koordinátorka dobrovolníků v Krajské nemocnici T. Bati Lucie Balogová s tím, že nemocnice dobrovolníky pro tento projekt stále hledá, aby mohla Kavárna života pro onkologické pacienty fungovat každý všední den.

Kavárna života nyní funguje v pondělí a ve středu v čase 9 až 11 hodin. Od září rozšiřuje svůj provoz i na čtvrtek. „Zatím máme celkem devět dobrovolníků, potřebovali bychom jich však minimálně 15, abychom pokryli celotýdenní provoz,“ dodala Lucie Balogová.

V případě zájmu o práci dobrovolníka v Kavárně života v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se mohou lidé obracet na koordinátorku nadačního fondu Martinu Burdovou – telefon 724 394 667, email martina.burdova@nfpavlanovotneho.cz, případně přímo na koordinátorku dobrovolníků v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně na mail lucie.balogova@bnzlin.cz.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.