Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Kavárna života bude nově na zlínské onkologii fungovat každý den

Kavárna života Nadačního fondu Pavla Novotného, kterou Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně otevřela na svém onkologickém oddělení koncem loňského července, bude od února fungovat pro pacienty a jejich příbuzné již každý všední den. Kávu zdarma přímo v čekárně u onkologických ambulancí připravují dobrovolníci.

 Původně byla kavárna otevřená pouze dva dny v týdnu, od podzimu postupně tři a čtyři dny. Nyní zahajuje od února celotýdenní provoz, a to v čase 9 až 11 hodin. Provoz kavárny je závislý na činnosti dobrovolníků. Čím více jich je, tím lépe může kavárna fungovat. „Momentálně máme celkem 12 dobrovolníků. Číslo ale není konečné, stále sháníme další, aby se mohli pravidelně střídat,“ uvádí Lucie Balogová, která má na starosti v Krajské nemocnici T. Bati dobrovolnické centrum.

Cílem projektu Kavárna života je především zpříjemnění trávení času v čekárně onkologickým pacientům a jejich rodinným příslušníkům nebo doprovodu. Dobrovolníci vaří kávu, nalévají nápoje a s pacienty si povídají. „Káva je vlastně takový začátek komunikace. Já sama jsem bývalý onkologický pacient, takže to tady dobře znám. A proč dělám dobrovolníka? Chtěla jsem se dostat mezi lidi a pomáhat. Vařím kávu a ráda si povídám s pacienty. Ti tady kolikrát sedí takoví zničení, čekají na chemoterapii, a když si s nimi popovídám, trochu pookřejí. Řeknu jim třeba, že to mám za sebou a ať se podívají, jak vypadám, a že to zvládnou taky. Oni se pak začnou usmívat, čekání je pro ně hned příjemnější,“ říká usměvavá dobrovolnice Eva Novosadová, které by nikdo nehádal 80 let. Doplňuje ji další dobrovolnice, Libuše Pešková: „Slyšela jsem v rádiu, že nemocnice shání dobrovolníky, tak jsem se přihlásila. Jsem sama a chtěla jsem mezi lidi. Já pořád o někoho pečuji, mám tuhle vlastnost v sobě. Tak teď jsem tady, vařím kávu a snažím se pomáhat.“

V případě zájmu o práci dobrovolníka v Kavárně života v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se mohou lidé obracet na koordinátorku nadačního fondu Martinu Burdovou – telefon 724 394 667, email martina.burdova@nfpavlanovotneho.cz, případně přímo na koordinátorku dobrovolníků v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně na mail lucie.balogova@bnzlin.cz.

zleva dobrovolnice Libuše Pešková a Eva Novosadová

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky