KNTB logo

KAPKA NADĚJE PODPOŘILA ZLÍNSKOU NEMOCNICI DAREM ZA VÍCE NEŽ ČTVRT MILIONU KORUN

Tradiční návštěvu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně nevynechala Vendula Pizingerová, zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje, ani během letošního Zlín Film Festivalu. Přestože pandemie koronaviru ovlivnila konání jubilejního 60. ročníku festivalu, prezidentka fondu přijela osobně předat dar dětskému oddělení a zároveň rozdala i dárečky jeho malým pacientům. Nemocnice získala díky podpoře nadačního fondu fototerapeutickou lampu, která se používá k léčbě novorozenecké žloutenky. Dále Kapka naděje v letošní nelehké covidové situaci vybavila nemocnici respiračními rouškami. Celkem její podpora pro zlínskou nemocnici v roce 2020 překročila částku 267 tisíc korun.

„Jsme za tuto pomoc velmi vděční a děkujeme za ni. S paní Vendulou Pizingerovou a Nadačním fondem Kapka naděje spolupracujeme řadu let a je určitě třeba ocenit, že dokáže pomáhat i v době, kdy se řada organizací a firem ocitá v nelehké situaci a samy by potřebovaly pomoci. To je obdivuhodné,“ podotkl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel zlínské nemocnice, který prezidentku fondu přivítal na dětském oddělení a osobně jí s kyticí v ruce poděkoval.

Novou fototerapeutickou lampu využívají zdravotníci na dětském oddělení u nejmenších dětí, u nichž po propuštění z porodnice zesílí projevy novorozenecké žloutenky a je proto nutná krátkodobá hospitalizace. Během ní je dítě pravidelně vystavováno působení fototerapeutické lampy, jejíž světlo pomáhá odbourávat bilirubin v jeho těle a tím napomáhá poklesu žloutenky. Moderní lampa využívá LED technologii, která díky speciální optice zvyšuje fototerapeutický výkon přístroje, a je rovněž vybavena monitorem teploty pacienta, který zjišťuje bezpečnost dítěte během terapie.

Pro prezidentku Kapky naděje je podle jejích slov návštěva ve Zlíně vždy moc příjemná. „Se zdejším dětským oddělením a také s novorozeneckým oddělením spolupracujeme opravdu velmi dlouhou dobu. Účast na zlínském filmovém festivalu tak mám každý rok spojenou právě s návštěvou zlínské nemocnice a také s návštěvou dětského centra v Burešově a pokaždé se na to moc těším,“ uvedla Vendula Pizingerová během letošního setkání na zlínském dětském oddělení.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.