KNTB logo

Interní JIP prošla částečnou modernizací

Zdravotníci i pacienti jednotky intenzivní péče Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně mají komfortnější prostory. Dočkali se nové elektroinstalace, obnovy povrchů i přístrojového vybavení.

 Modernizace přišla nemocnici na více než šest milionů korun. „Elektroinstalace, podhledy, nábytek, prosklené boxy, monitory životních funkcí, nová lůžka. Vzniklo celkem šest nových boxů pro osm pacientů,“ uvedl primář Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Vladimír Kojecký.

Obnova části interního oddělení přinesla zlepšení podmínek pro pacienty i samotné zdravotníky. „Určitě máme nyní mnohem lepší podmínky k práci, modernější prostory i vybavení, které nám činnost s pacientem usnadní. Pro pacienty je to samozřejmě daleko vyšší komfort,“ doplnil vedoucí lékař interní JIP MUDr. Ilja Ryšavý s tím, že zdravotnický tým JIP se v rámci své intenzivní péče zaměřuje na rychlou oběhovou stabilizaci kriticky nemocných a razantní léčbu příčiny u vyléčitelných stavů. Zabývá se i prevencí, která patří k intenzivní péči, velký důraz klade na výživu a nutriční intervence u kriticky nemocných, a také na časnou rehabilitaci. Pacientů na interní JIP přibývá, i proto byl nutný stavební zásah, vedoucí k většímu komfortu a bezpečí.

Spektrum diagnóz na interní jednotce intenzivní péče je poměrně pestré. Největší skupinu tvoří pacienti se sepsí, závažnými chorobami zažívacího ústrojí, (například akutním zánětem slinivky, krvácením do zažívacího traktu) a různými poruchami vnitřního prostředí včetně endokrinních poruch. Nemalou část hospitalizovaných představují pacienti s akutními otravami.

Další modernizace prostor budovy interny stejně jako dynamický rozvoj přístrojového vybavení bude pokračovat v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně i v tomto roce. Naváže například jednotka intenzivní péče na kardiologii, kde kromě výměny elektroinstalace dojde také k obnově rozvodů medicinálních plynů. Pokračovat se bude i na dalších standardních odděleních napříč celou nemocnicí.

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.