Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

I DÍKY SPOLUPRÁCI SE SPOLEČNOSTÍ VITAR PŘIŠLO V SRPNU DO ZLÍNSKÉ NEMOCNICE HODNĚ DÁRCŮ KRVE

Hematologicko-transfúznímu oddělení zlínské nemocnice (HTO) se podařilo v měsíci srpnu uskutečnit celkem 1 295 odběrů krve. Velmi solidního čísla na tento letní měsíc, během kterého počty realizovaných odběrů pravidelně klesají z důvodu dovolených, se podařilo dosáhnout i díky spolupráci se společností VITAR, která každému dárci krve věnovala ihned po odběru jeden z doplňků stravy, které vyrábí.

„Spolupráce se společností VITAR nám určitě pomohla, byla pro dárce další motivací přijít. Jsme za tuto podporu velmi vděční a děkujeme za ni,“ prohlásila Jana Pelková, primářka HTO Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. 
VITAR je společnost ze Zlína, která vyrábí vitamíny, minerální látky a další doplňky stravy. S HTO Baťovky spolupracuje dlouhodobě, řada jejich zaměstnanců navíc patří mezi aktivní dárce krve. „Vážíme si lidí, kteří chodí na hematologicko-transfúzní oddělení. Dárcovství krve pomáhá zachraňovat životy a zdraví a my tuto činnost dlouhodobě podporujeme. Už nyní se zamýšlíme nad další spoluprací se zlínskou nemocnicí,“ uvedl Vladimír Polášek, generální ředitel společnosti VITAR.
Celkový počet dárců během srpna navýšila i spolupráce s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně, kam přišlo během srpna darovat 427 dárců. Během druhého prázdninového měsíce se podařilo zaregistrovat i prvodárce. V Baťovce šlo o 196 lidí, v brněnské nemocnici si nechalo krev poprvé odebrat 158 dárců. Celkem má nyní Baťovka ve svém registru více než pět tisíc aktivních dárců krve. 
V očekávání podzimního zhoršení epidemiologické situace pokračuje HTO v odběrech tzv. rekonvalescentní plazmy, které pomáhá v léčbě těžších případů onemocnění covid-19. „V srpnu se nám podařilo vyrobit celkem čtyři dávky, které jsou nyní připraveny k podání pacientům,“ sdělila Vladimíra Jílková, vedoucí laborantka HTO zlínské nemocnice. 
Letní měsíce jsou z pohledu spotřeby krve náročné. Ve zvýšené míře se operuje, letos navíc nemocnice doháněly skluz zaviněný pandemií koronaviru. Baťovka nebyla výjimkou. „Náročné období se nám podařilo díky přízni a podpoře našich dárců krve zvládnout. Aktuálně jsme na tom se zásobami krve dobře, nicméně nadále prosíme dárce, aby k nám docházeli, protože se stále ve zvýšené míře operuje a potřebujeme tak doslova každou kapku krve,“ upozornila Jana Pelková. 
Darovat krev v Baťovce je možné každý pracovní den v čase od 6 do 9 hodin, HTO se nachází v budově číslo 9, v blízkosti parkoviště u budovy číslo 21. Před návštěvou je nutné si zaregistrovat v rezervačním systému konkrétní termín návštěvy, bez něj není možné zájemce k odběru přijmout. „V případě potíží s rezervací jsme připravení pomoci, stačí nám zavolat na telefonní číslo 577 552 223 v každý pracovní den od 8 do 14 hodin,“ ujistila Vladimíra Jílková.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky