Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Hudba pacientům Baťovy nemocnice pomáhala již počtvrté, přinesla onkologii 70 tisíc korun

Částka bezmála 70 tisíc korun získaná benefičním koncertem I HUDBA MŮŽE POMOCI v rámci projektu Pomáháme onkologii opět pomůže zvýšit komfort léčby onkologických pacientů. V současné době se pro pacienty připravuje odpočinková zóna. Prostor k relaxaci vznikne poblíž budovy onkologického oddělení v areálu Baťovky.

 „Jde o souznění lidských duší.  Byla jsem dojatá, protože ani my, ani organizátoři této akce s finální částkou nepočítali. Překrásný koncert, úžasná společnost, zahlédla jsem zde i některé z našich pacientů, sál byl zcela zaplněn. Naše poděkování z oddělení patří Markovi Šikulovi, ale zejména Jiřince Lysákové,“ sdělila své pocity z akce Bohumila Vojtová, vrchní sestra Onkologického oddělení KNTB.

Zpěvačce Jiřině Lysákové a Marku Šikulovi, kteří stojí za charitativní akcí, není osud onkologicky nemocných pacientů lhostejný již několik let. 

Jiřinko, jak se zrodil nápad pomoci potřebným prostřednictvím hudby?

Nápad byl spontánní. Zrodila se myšlenka a já jsem si moc přála jí dát život. Vytvořit milou tradici, která bude mít zvuk a lidé si ji oblíbí. Objevila jsem projekt Pomáháme onkologii. Zkontaktovala jsem Marka Šikulu, domluvili jsme si schůzku a slovo dalo slovo. Troufám si říci, že jsme si ihned padli do noty a 1. ročník I HUDBA MŮŽE POMOCI se konal v roce 2019 v Bamboo clubu na Jižních Svazích.

Proč právě onkologie?

Důvod, proč jsem si onkologii vybrala, je prostý. V mém okolí onkologickým onemocněním trpěli a trpí členové rodiny, přátelé, známí i neznámí. Počet onkologických pacientů roste. Ne vždy mají rodinu či přátelé, kteří mají tu možnost jim pomoci. Od toho jsme tu my.

Jaký byl letos o akci zájem ze strany veřejnosti?

Letos bylo doopravdy plno. Měli jsme připravených 100 míst k sezení a zbytek stání. Už na začátku někteří lidé hlásili, že si nemají kam sednout. Nedostatek jsem řešila, na druhou stranu bylo potěšující, že o akci byl takový zájem. Benefice se osobně zúčastnilo přibližně 120 návštěvníků.

Kdo se podílel na realizaci koncertu a doprovodného programu?

Za realizací samotného koncertu stála spousta lidí, kteří se mnou spolupracují buďto celý rok, nebo v průběhu roku nárazově. Marek Šikula a projekt Pomáháme onkologii mi dávají záštitu, jsou mojí inspirací i podporou. U Marka najdu pomocnou ruku, Baťův Institut nám poskytl prostory kavárny, ve které koncert probíhal. Bez nich by tedy také koncert nemohl být takový, jaký byl. Samozřejmě pak i zvukař a moderátor, žáci ZUŠ Zlín – Jižní Svahy a kapela MERS. Ti také zajistili krásnou atmosféru. Zapojili se i studenti obchodní akademie ve Zlíně. Celý večer pomáhali ve stáncích a u vstupu. Za realizací stojí řada úžasných lidí.

Plánujete ještě letos nějaký podobný krásný počin?

  1. ročník koncertu I HUDBA MŮŽE POMOCI proběhl a to pro mě znamená začít plánovat další ročník. Věřím, že bude krásný pro návštěvníky a přínosný pro onkologicky nemocné.

 

Děkujeme za rozhovor

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky