Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Hlavní lékárna zlínské nemocnice je stále v provozu, navíc zavedla sobotní výdej

8.5.2020

Nejen pro pacienty přicházející za zdravotnickou péčí do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, ale i pro zákazníky zvenčí je i v těchto dnech k dispozici hlavní lékárna v budově číslo 14 v areálu zdravotnického zařízení. Nově navíc zavádí sobotní výdej léků na předpis i volný prodej léčiv a dalšího sortimentu, kdy je lékárna otevřena v době od 8 do 12.30 hodin. Dosud byla tato služba o víkendech k dispozici pouze v režimu pohotovosti.
 
„Provoz hlavní lékárny jsme nepřerušili ani v době opatření, které nemocnice zaváděla v souvislosti s pandemií koronaviru. Uzavřeli jsme pouze výdejnu v budově 26 a také zdravotnické potřeby u vrátnice. Vstup do areálu byl ale omezený, a i v tuto chvíli, kdy se nemocniční provoz vrací pomalu do normálu, stále průchod do nemocnice probíhá přes třídící místa. V posledních měsících jsme tak zaznamenali úbytek počtu klientů, kteří využívají naše služby. Rádi bychom je však ujistili, že i v těchto dnech mohou do lékárny projít ať už přes vrátnici na Havlíčkové nábřeží nebo vstupem u budovy 21 z ulice Zálešná. Jsme tady pro ně, lékárna je otevřena a navíc jsme zavedli i sobotní provoz,“ ubezpečil Pavel Kurfürst, vedoucí lékárník Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.
 
Hlavní lékárna Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně sídlí v pavilonu číslo 14 v blízkosti nemocniční vrátnice. Otevřená je ve všední dny od 7 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 12.30 hodin, lékárenská pohotovost je pak k dispozici ve všední dny od 17 do 22 hodin, v sobotu od 13.00 do 20 hodin, v neděli a ve sváteční dny od 8 do 20 hodin s polední přestávkou od 12.30 do 13 hodin. Od pondělí 11. května se znovu otevírá i lékárna v budově 26, která je v provozu od 7.30 do 15 hodin.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn