Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

HILT laser pomáhá pacientům s postcovidovým syndromem

HILT laser pomáhá pacientům s postcovidovým syndromem

Rehabilitační oddělení Krajské nemocnice T. Bati používá k léčbě pacientů, kteří prodělali nemoc covid-19 a mají stále zdravotní problémy, vysokovýkonný laser s robotickým skenerem. Tzv. HILT laser stimuluje plicní tkáň k hojení a jeho působení prokazatelně zrychluje rekonvalescenci těchto nemocných.

Vysokovýkonný laser se skenerem zapůjčila nemocnici zdarma k využití firma BTL zdravotnická technika. „HILT laser se využívá u akutního průběhu nemoci covid-19 na několika pracovištích v České republice, my jsme ho začali zkoušet, když už byla vlna onemocnění na ústupu. Ošetřili jsme několik nemocných s doznívající pneumonií, kteří pak mohli být odpojeni od kyslíkové podpory. Většina dalších nemocných trpěla tzv. postcovidovým syndromem, především po těžké covidové pneumonii. Ukončenou léčbu máme u dvou desítek nemocných, u 80 procent z nich lze hodnotit efekt jako příznivý,“ uvedl primář Rehabilitačního oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Pavol Skalka a dodal: „Musím i na sobě potvrdit rychlejší ústup příznaků dušnosti a úlevu po sérii aplikací. Samozřejmě to není jediná indikace, laserový skener umožňuje především velkoplošnou a velmi sofistikovanou aplikaci laseru na větší plochy těla. Další HILT laser – bodový - už používáme více než dva roky s výborným efektem na bolestivé úpony jako je tenisový loket, paty, nebo doléčování svalových zranění, a to i v hloubi svalu.“

Vysokovýkonný HILT laser s robotickým skenerem mohou na Rehabilitačním oddělení v Krajské nemocnici T. Bati využít lidé, kteří prodělali covid-19 a mají následné obtíže jako jsou přetrvávající kašel, dušnost, bolesti zad a podobně. Takoví pacienti by měli kontaktovat svého praktického lékaře a požádat o vyšetření plicním specialistou, ošetření mohou indikovat i lékaři přímo v krajské nemocnici. S doporučením specialistů se mohou zájemci objednat na první sezení na rehabilitačním oddělení, konkrétně na telefonním čísle 577 552 010.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky