Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Fotbalisté Zlína a Baťovka zvou muže na preventivní vyšetření prostaty

4.11.2021

Fotbalisté prvoligového Fastavu Zlín se připojili k tradiční kampani Movember, která má upozornit zejména muže na rizika onemocnění rakovinou. A společně s Krajskou nemocnicí T. Bati je zvou na preventivní vyšetření prostaty, které bude možné podstoupit ve druhé polovině listopadu v urologické ambulanci Baťovky.
„Rakovina prostaty je nejčastějším zhoubným nádorem u mužů. V České republice jím každý rok onemocní téměř sedm tisíc mužů, což je třikrát více než tomu bylo před dvaceti léty. Podobně jako u jiných typů rakoviny je i u této zcela zásadní, aby byla zachycena co nejdříve. Pokud se to podaří v počátečním stádiu, je velká naděje, že se pacient zcela vyléčí,“ sdělil Martin Kučera, primář urologického oddělení zlínské nemocnice.
Movember je celosvětovou kampaní a jejím symbolem je knír, který muži podporující tuto akci nosí během celého listopadu. S kníry přijdou na vyšetření prostaty i někteří fotbalisté Fastavu. „Jen nosit knír ale nestačí, důležité jsou preventivní prohlídky. Budeme proto rádi, pokud je absolvuje co nejvíce mužů,“ vzkázal kapitán „Ševců“ Tomáš Poznar. S osobní prosbou o účast se připojil i klubový masér Patrik Hučko, jenž má s rakovinou prostaty smutnou zkušenost. „Měl ji můj otec a bohužel na ni před šesti týdny zemřel. Myslím si, že po čtyřicítce jsou preventivní vyšetření velmi důležitá a dokáže mnohdy zachránit životy,“ zdůraznil.  
Fotbalisté Fastavu absolvují vyšetření prostaty v urologické ambulanci Baťovky v úterý 9. listopadu. Zájemci z řad veřejnosti mají k dispozici termíny: 
 
*  čtvrtek 18.11. 13.30-14:30 (kapacita 5 zájemců)
*  pondělí 22.11. 12.30-13.30 (kapacita 5 zájemců)
*  středa 24.11. 13.30-14:30 (kapacita 5 zájemců)
*  čtvrtek 25.11. 13.00-14:30 (kapacita 10 zájemců)
*  pátek 26.11. 13.30-14.30 (kapacita 5 zájemců)
 
Vyšetření bude v těchto termínech zdarma. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 577 552 858. Urologická ambulance se nachází v přízemí budovy č. 24. .

Movember 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn