KNTB logo

FIREMNÍ ŠKOLKA ZLÍNSKÉ NEMOCNICE ZAHÁJÍ PROVOZ V ZÁŘÍ

Ve středu 1. září zahájí provoz firemní Mateřská škola Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB). Působit bude ve zcela nových prostorách, které během léta vznikly v areálu nemocnice. 
Školku tvoří dvě třídy, kapacita každé z nich je 28 dětí. Určená je především pro děti zdravotníků. Své potomky do ní přihlásili i rodiče, kteří v KNTB nepracují, ale zaujala je třináctihodinová otevírací doba školky, která navíc nabízí i víkendový provoz, a moderně pojatá koncepce výuky. „Děti, učitelky a další personál mají k dispozici krásné prostory s veškerým potřebným zázemím. Všem přeji, aby se hned první školní rok, do kterého již brzy vstoupí, vydařil co nejlépe,“ vzkázal Michal Filip, předseda představenstva KNTB.
Školku se podařilo postavit a vybavit během několika měsíců. K tomu, že otevře hned k 1. září, přispělo i vysoké pracovní nasazení stavební firmy, která projekt realizovala. „K postavení celého objektu potřebovala o měsíc méně času, než se přepokládalo, moc nám tím pomohla. Mateřskou školu jsme bez problémů zkolaudovali a už je také zapsána v katastru nemovitostí,“ sdělil Martin Nedbálek, vedoucí Oddělení správy budov KNTB. „Troufám si říci, že máme nejmodernější školku ve Zlíně, postavená a vybavená je podle nejnovějších trendů. Mezi její velké přednosti patří i množství přirozeného světla ve vnitřních prostorách,“ prohlásila Jiřina Kovářová, ředitelka firemní školky KNTB.
Předškolní výuku a navazující volnočasové aktivity budou zajišťovat zkušení učitelé pro předškolní vzdělávání a pedagogové volného času v oblasti mimoškolního vzdělávání. Celým vzděláváním prolíná zážitková pedagogika. Firemní školka bude plně využívat možností svého zřizovatele, děti se tak budou moci seznámit se zdravotnickými tématy, například se stavbou lidského těla nebo s péčí o zdraví a zdravý životní styl. Velký důraz bude kladen na spolupráci s rodinami dětí, na podporu jejich individuálních schopností a dovedností a jejich rozvoj v kolektivu dětí. „Budeme spolupracovat s řadou škol, s mnoha školskými zařízeními a organizacemi, například s Domem dětí a mládeže Astra Zlín, zlínskou zoologickou zahradou, se složkami Integrovaného záchranného systému nebo třeba s Univerzitou Palackého v Olomouci,“ doplnila Jiřina Kovářová.

Postavit firemní školku se KNTB podařilo i díky dotaci ve výši 38 milionů korun, kterou poskytlo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Více informací, včetně podmínek pro přijetí dětí do předškolní výuky v tomto zařízení, lze nalézt na odkazu https://www.kntb.cz/materska-skola-kntb.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.