Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

DO ŠKOLKY BAŤOVKA PŘIŠLA JAKO PRVNÍ BARBORKA CHALUPOVÁ

Pro tříletou Barborku Chalupovou byla středa 1. září výjimečným dnem. Šla totiž úplně poprvé do školky. Do firemní Mateřské školy Baťovka dorazila s maminkou Radanou Chalupovou krátce před šestou hodinou – a stala se tak prvním dítětem, které nové zařízení přivítalo. Školka totiž právě v tento den zahájila provoz.
„Dnešní den je pro nás slavnostní. Opravdu jsme se těšili na to, až otevřeme a začneme se věnovat dětem,“ svěřila se Jiřina Kovářová, ředitelka firemní školky.
Malá Barborka začala ihned zjišťovat, jaké hračky jsou pro ni a její nové kamarádky a kamarády připravené. Zaujal ji kočárek pro panenky a stavebnice, zaskákala si do velikých měkkých polštářů, které jsou právě pro tento účel připravené. „Je to tady moc pěkné, líbí se mi tady,“ sdělila nadšeně.
Nadšená byla i maminka Radana Chalupová. A to nejen z hraček a zbrusu nového moderního prostředí, ale také z třináctihodinové otevírací doby školky. Ví, že bude o její dceru po většinu dne dobře postaráno, a ona se tak může s klidnou hlavou věnovat svým povinnostem na kardiologii zlínské nemocnice, kde pracuje jako referentka. „Pro rodiče dětí z Baťovky je tato školka obrovským přínosem a třeba zdravotníci ocení, že má otevřeno i o víkendu. Sama jsem nadšená z prvních reakcí Barborky. Do školky se moc těšila a bylo na ní vidět, že se jí v ní líbí,“ řekla Radana Chalupová.
Školku se podařilo postavit a vybavit během několika měsíců. Děti jsou rozdělené do dvou tříd, každá z nich má kapacitu 28 míst. Do Berušek chodí děti do tří let, do Motýlků tříleté a starší. Aktuálně je ještě několik míst v každé ze tříd volných, a to i pro děti, jejichž rodiče v KNTB nepracují. Více informací k možnému přijetí lze nalézt na odkazu https://www.kntb.cz/materska-skola-kntb. Při předškolní výuce a volnočasových aktivitách bude mateřská škola využívat možností svého zřizovatele. Děti se tak budou seznamovat i se zdravotnickými tématy, jako například se stavbou lidského těla, péčí o zdraví nebo se zásadami zdravého životního stylu.
Jak se podařilo provoz školky zahájit, se přišli hned ráno přesvědčit členové vedení KNTB a náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Olga Sehnalová, do jejíchž kompetencí patří právě zdravotnictví. Jejich první dojmy byly výborné. „Školka je opravdu krásná. Nepochybuji, že se v ní bude dětem líbit a že budou spokojení i jejich rodiče. Velice si cením toho, že se podařilo zahájit provoz k 1. září, projekt jsme totiž přebírali ve značném skluzu. Velkou zásluhu na tom, že se vše stihlo, má stavební firma Rapos a naše provozně technické oddělení v čele s jeho vedoucím Jiřím Šumníkem. Vyjadřuji jim tímto velké poděkování,“ řekl Michal Filip, předseda představenstva KNTB. „Jsem nadšená z toho, jak jsou prostory vzdušné a prosvětlené. Školku se podařilo postavit a zprovoznit za velmi krátkou dobu, za což patří všem, co se o to zasloužili, veliké poděkování,“ vzkázala Olga Sehnalová. 
V září čeká děti ve školce takzvaný adaptační režim, během kterého si zvyknou na nové prostory, spolužáky i pedagogy, kteří se jim budou věnovat. „Hned od začátku máme připravený bohatý program, ve kterém chceme klást důraz i na spolupráci s rodinami dětí. Už jsme s ní začali. Požádali jsme rodiče, aby nám s dětmi namalovali obrázky, kterými si školku vyzdobíme. Přinesli nám opravdu krásné kresby, za které jim děkujeme,“ sdělila Jiřina Kovářová. 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky