Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Do KNTB přijel z Německa nový lineární urychlovač

Z německého Dortmundu „doputoval“ kamionem do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nový lineární urychlovač - tedy přístroj sloužící k léčbě (ozařování) onkologických pacientů. Je prvním ze dvou těchto nových přístrojů, které v letošním roce začnou fungovat v Komplexním onkologickém centru KNTB.

 Nejnovější moderní lineární urychlovač firmy Elekta byl přivezen v mnoha bednách rozebraný na jednotlivé části. Ty největší a nejtěžší měly skoro dvě tuny. Během dvou dnů budou všechny části přístroje vyndány z dřevěných beden a přesunuty na Onkologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati. „Nový lineární urychlovač je náhradou toho starého, který jsme nedávno demontovali. Pokud vše půjde dobře, měli bychom ho uvést do provozu na konci tohoto srpna. Pak se bude stejný proces opakovat s druhým starým lineárním urychlovačem. Tímto způsobem nedojde k úplnému omezení provozu, vždy bude jeden přístroj funkční,“ uvedl Ing. Jan Hrdý, ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Po nynější instalaci nastane u nového lineárního urychlovače proces ověřování parametrů, který zakončí povolení Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Potom bude moci být uveden do klinického provozu.

Oba nové lineární urychlovače, které nemocnice letos pořídí, přijdou na více než 133 milionů korun a jsou hrazeny z evropského dotačního programu. Díky používání nefiltrovaných svazků s vyšším dávkovým příkonem umožní zvýšit průchodnost onkologických pacientů a zároveň jim přinese větší komfort – stráví totiž na ozařovacím stole méně času. Což vyzdvihuje i výrobce, firma Elekta, ve svém mottu: „Nebudujeme pouze technologie, budujeme naději“.

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky